Moda dla puszystych panów – jak się dobrze ubrać?

W ostatnim czasie można zaobserwować prawdziwy wysyp kolekcji dla bardziej krągłych pań. Świat mody w końcu je docenił. Projektanci zauważyli, że przez lata lekceważono piękno puszystych kobiet. Dziś modelki plus-size robią prawdziwą furorę. Czy podobnie stanie się z panami?

Mężczyźni też chcą dobrze wyglądać!

Do świadomości społecznej nieśmiało przebija się, że obok marginalizowania krągłych pań problemem są także całkowicie ignorowani puszyści mężczyźni. Tymczasem każdy z nas może dobrze się prezentować! Wystarczy odpowiednia stylizacja i odrobina dystansu. Modą mogą cieszyć się wszyscy. Bardziej puszyści panowie są w stanie wyglądać męsko i pociągająco – nawet jeśli w to nie wierzą. Niestety, dostępne w popularnych sieciówkach kolekcje nie mogą zaspokoić potrzeb krąglejszych panów. Problemów jest kilka, jednak najbardziej palącym wydaje się ograniczona rozmiarówka.

Wszędzie małe rozmiary

Rzadko kiedy można spotkać kolekcje obejmujące rozmiar XXXL. Z tego powodu mężczyźni o większych gabarytach są pozbawieni dostępu do mody. Poszukiwania odpowiedniego rozmiaru i fasonu mogą być bardzo frustrujące. Taka kolej rzeczy dziwi, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę, że w ostatnich latach znacznie poprawiła się sytuacja w modzie dla pulchniejszych kobiet. Sklepów z damską odzieżą w większej rozmiarówce jest coraz więcej. Tymczasem panowie muszą zadowolić się kilkoma punktami handlowymi. Co gorsza projektanci zwykle nie zajmują się strojeniem puszystych panów. Z tego powodu dostępne kolekcje dla puszystych mężczyzn są mało ciekawe. Wyjątkiem w tej regule jest m.in. secondhand Papaje.com. Można w nim znaleźć sporo intrygujących modeli.

Gdzie znaleźć ubrania dla puszystych panów?

Nietypowe rozmiary ubrań można znaleźć w tylko pojedynczych sieciówkach. Chlubnym wyjątkiem jest np. C&A. W sklepach marki można znaleźć ubrania 3XL. W popularnym H&M lub w KappAhl rozmiarówka kończy się na 2XL. Puszyści panowie mogą zaopatrywać się w ubrania w TESCO. Marka własna hipermarketu, czyli F&F, oferuje rozmiary do 3XL. W wielu polskich miastach można spotkać butiki dystrybuujące ubrania w większej rozmiarówce. Z drugiej jednak strony tego typu punkty handlowe trudno znaleźć, jeśli nie zna się dobrze topografii miasta lub nikt ze znajomych nie doradził konkretnego adresu. W dobie internetu najlepiej korzystać ze sprzedaży online. Tego typu rozwiązanie jest naprawdę wygodne – po pierwsze pozwala na szybkie obejrzenie katalogu, poza tym na stronie znajduje się więcej ofert niż w standardowym butiku. Świetnym przykładem jest secondhand Papaje.com. Na stronie sklepu można znaleźć szereg różnego rodzaju modeli odzieży. Dostępne są m.in. koszulki, swetry, krótkie spodenki, bluzy, kurtki, spodnie i wiele, wiele innych.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz