Miłość w wieku seniora

seniorCzy na miłość jest za późno? Nigdy! Ludzie łączą się w pary po to, by być ze sobą, dzielić ze sobą swoje radości i smutki, wspierać się w ciężkich chwilach i cieszyć się tymi wspaniałymi. Niezależnie od wieku i płci, każdy z nas miłości i tej drugiej połówki potrzebuje – bez wątpienia. Co, jeśli w seniorskim wieku stracimy tą najbliższą naszemu sercu osobę? Czy mamy prawo do kolejnej miłości? Utrata najbliższej osoby boli niesamowicie i nikt nie jest w stanie nas zrozumieć. Natomiast czas leczy rany, a nikt tak naprawdę nie powinien być sam.

Miłość w wieku seniora z pewnością będzie nieco inna niż ta, której doświadczyliśmy wcześniej zwłaszcza, jeśli spędziliśmy z jedną osobą kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Nie oznacza to jednak, że nie uszczęśliwi nas i pobudzi do życia. Motylki w brzuchu może poczuć osoba w każdym wieku, przecież wiek to tylko cyferki i pesel, które nic nie znaczą…

Bardzo często seniorzy po stracie najbliższej osoby nie przyjmują w ogóle do świadomości faktu, że z kimś można stworzyć jeszcze związek, spróbować jeszcze raz. Natomiast warto się przemóc i spróbować, dla własnego szczęścia. Oczywiście nic na siłę i w pośpiechu. Czy są jakieś miejsca i sposoby na to, by poznać kogoś, z kim moglibyśmy cieszyć się swoim szczęściem?

Konkretnej recepty nie ma, bowiem miłość możemy spotkać dosłownie wszędzie – w parku, na zakupach, u lekarza. Natomiast Ci, którzy są wewnętrznie zamknięci i nie wykazują żadnej inicjatywy, z pewnością takiej miłości nie znajdą. Tak więc śmiało możemy stwierdzić, że to nasze nastawienie jest w tej sytuacji kluczowe i decydujące. Natomiast aby poznać i mieć tą okazję, nie należy siedzieć z założonymi rękoma i czekać na cud – cudy same się nie zdarzają. Trzeba dać miłości szansę i wyjść do ludzi, a być może ta miłość sama nas znajdzie. Skąd będziemy wiedzieć, że to właśnie TA osoba? To się czuje. Tutaj nie ma porady na to, by ją rozpoznać. Sami jesteśmy kowalami własnego losu.

Bardzo często kwestia miłości w wieku seniora wzbudza wiele kontrowersji i nierzadko dużo negatywnych opinii. Nie należy się tym jednak zupełnie przejmować i zwracać uwagi na takowe nastawienie społeczeństwa. Przecież w tym wszystkim chodzi o nasze własne szczęście, a nie szczęście kogoś innego… Tak więc obojętność na wyrażane opinie i komentarze innych jest jak najbardziej na plus.

Mówi się, że miłość uzdrawia, uskrzydla i daje szczęście. Oczywiście, że tak! Dzięki tej drugiej osobie czujemy się kochani i potrzebni. Możemy więc powiedzieć, że miłość w wieku seniora to w pewnym sensie sposób na zdrowsze i aktywniejsze życie. Kolejne okazje do uśmiechu, szybszego bicia serca i do szczęścia. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, wiek to tylko cyferki i pesel, które kompletnie nic nie znaczą. W środku jesteśmy przecież tymi samymi osobami, z taką samą ilością uczuć i emocji i zdolnością do kochania. Bezsprzecznie więc miłość w wieku seniora ma taką samą moc! Czasami rządzi się innymi prawami, na co innego zwracamy uwagę, ale to taka sama miłość jak ta sprzed dwudziestu lat.

Artykuł przygotował dom opieki w Warszawie Wigor

Polecane artykuły

Dodaj komentarz