Męska biżuteria – czyli po czym poznać eleganckiego mężczyznę

Mężczyźni – jeśli chodzi o modę, kosmetyki czy właśnie biżuterię – od zawsze byli poszkodowani. Jest cała lista rzeczy, których mężczyźnie nosić nie wypada, bo zostanie uznany za niemęskiego, podczas gdy lista rzeczy, które nosić może, a nawet powinien jest znacznie krótsza. Na szczęście zmienia się to powoli we współczesnym świecie – panowie dbają teraz bardzo o siebie i swój wizerunek. O czym nie wolno Ci zapomnieć, jeśli chcesz uchodzić za eleganckiego?

Biżuteria prawdę Ci powie

Pewne dodatki do stroju – męska biżuteria – potrafią innym wiele powiedzieć o człowieku, który je nosi. Dlatego też w niektórych kręgach uważnie obserwuje się nowych ludzi – ich zachowanie, ogłada, słowa, ale również i z pozoru tak niewinne elementy jak biżuteria zdradzają często bardzo dużo! Zwłaszcza biznesmeni i osoby kontaktujące się ze współpracownikami z innych krajów powinni zwrócić na nie uwagę, bowiem w dobrym tonie jest mieć na przykład klips do banknotów zamiast portfela, gdy wychodzimy do eleganckiej restauracji, albo koszulę z mankietami zamiast zwykłej.

Najważniejsze elementy męskiej biżuterii to: łańcuszek i przywieszka, spinki do mankietów, spinka do krawata, zegarek oraz klips do banknotów. Możliwe jest również noszenie bransolet oraz sygnetów – trzeba jednak robić to z umiarem i zawsze stosownie do sytuacji, gdyż w przeciwnym wypadku zrobimy raczej wrażenie przesadnie popisującego się pieniędzmi, bądź nie posiadającego gustu, niż eleganckiego człowieka na poziomie. Z bransoletami i sygnetami nie wolno więc przesadzać!  Jeśli zaś chodzi o spinki, łańcuszki, przywieszki, zegarek czy klipsy, na szczególne okazje warto zaopatrzyć się w wersje jak najbardziej klasyczne – to synonim szykowności. Jeśli spotkanie jest ważne, jednak mniej formalne, możemy być bardziej kreatywni – wzorów i kolorów jest wiele, a więc jest w czym wybierać! Niektórych dziwią zwłaszcza klipsy do banknotów, jednak sprawa jest dosyć prosta – portfel wypychający kieszeń nie wygląda estetycznie. Klips zaś pozwala uszeregować plik pieniędzy, a jednocześnie jest o wiele mniejszy i poręczniejszy.

By wszystko do siebie pasowało

Oczywiście, najpopularniejsze tworzywa do wymienionych wcześniej ozdób to takie metale jak srebro i złoto – są jednak elementy stroju, które mają dla elegancji decydujące znaczenie, a w metal zamknąć ich nie można. Mowa między innymi o smartfonach czy tabletach. Trzeba je w coś zamknąć dla ochrony, a nie może to być byle co. Najlepiej zainwestować w tworzywa ze skóry – i to tej naturalnej. Doskonale wyglądają na przykład te ze skóry pytona czy krokodyla – w naturalnej barwie lub farbowane.

Aby wszystko idealnie do siebie pasowało, można postarać się o komplet – etui na smartfon czy iPhone, etui na karty i klips na banknoty w tej samej barwie i z tej samej skóry. Najbardziej klasycznie prezentuje się wersja czarna, ale również te wyraziste – jak czerwień czy błękit – są w cenie. Podobne produkty można znaleźć na przykład na stronie firmy Vittorio Vasquez. Łączy ona ponadczasową elegancję ze współczesną kreatywnością, tworząc znakomite akcesoria dla mężczyzn.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz