Meble do zabudowy czy wolnostojące? – urządzamy niewielką kuchnię

W blokach wielorodzinnych z wielkiej płyty najczęściej przestrzeń kuchenna jest niewielka. Aby ją powiększyć, wielu właścicieli zdecydowało się na wyburzenie ściany działowej łączącej kuchnię np. z pokojem. W ten sposób może powstać kuchnia otwarta na salon. Jest to też ciekawy pomysł pod względem aranżacyjnym. Czy do małej kuchni w mieszkaniu – otwartej lub zamkniętej, warto wybrać meble pod zabudowę czy wolnostojące?

Zalety kuchni wolnostojących

Meble wolnostojące, o standardowych wymiarach dostępne są w sklepach meblowych właściwie od ręki. Od razu wiadomo, jak będą wyglądały i w jaki sposób można je ze sobą zestawiać. Nie musimy wyobrażać sobie na podstawie szkiców i wizualizacji komputerowej tego, czy meble będą nam rzeczywiście pasować.

W przypadku kuchni gotowych ma niebagatelne znaczenie dla osób, które wybierają tę opcję zakupu mebli do pomieszczenia kuchennego, ma czas realizacji zamówienia. Liczy się też cena, która w porównaniu z meblami wykonywanymi dla klientów na zamówienie, najczęściej będzie bardzo atrakcyjna. Jeśli więc nie mamy czasu na to, aby stolarz przygotował dla nas meble i dostarczył je do naszego domu, możemy zdecydować się na gotowe rozwiązanie.

Zalety kuchni pod wymiar

Kuchnie wykonywane pod wymiar mają wiele zalet, których niestety pozbawione są meble kuchenne gotowe. Przede wszystkim znakomicie pasują do każdej przestrzeni kuchennej, niezależnie od tego, czy nasza kuchnia ma 5, 10 czy 20 mkw powierzchni. Klient może uczestniczyć aktywnie w procesie projektowania jego mebli pod zabudowę kuchenną. Właściciel firmy Kocan meble podkreśla, że współpraca projektanta mebli oraz klienta jest bardzo ważna, ponieważ dzięki temu w krótkim czasie można uzyskać taki projekt mebli do kuchni, jaki będzie odpowiadał konsumentowi i spełniał wszelkie jego oczekiwania.

Poza tym meble będą wypełniały każdą przestrzeń w kuchni. Standardowe szafki i półki rzadko kiedy tak idealnie pasują do danego pomieszczenia. To klient też decyduje o liczbie szuflad, półek, przeszkleń w drzwiczkach lub ich braku. Może wybierać spośród setek propozycji kolorystyki i materiału, z jakiego mają być wykonane fronty meblowe. W efekcie otrzymuje dokładnie taki produkt, jaki chciał.

Cena takich mebli nie musi znacząco odbiegać od kosztów zakupu mebli gotowych. Firma Kocan meble przekonuje, że wszystko zależy tu od ilości mebli, jakości materiałów wykorzystanych przy ich konstrukcji oraz od tego, czy mają mieć standardowe, czy nietypowe rozmiary i kształty.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz