Lokalne perfumerie, a drogerie internetowe

versace-bright-crystalW społeczeństwie polskim wzrasta świadomość robienia coraz rozsądniejszych zakupów. Nie chodzi w tym przypadku bynajmniej o ilość nabywanych artykułów spożywczych, ale również o ich jakość. Zasada ta dotyczy zarówno żywności, odzieży czy perfum.

Zamiast tanich podróbek wolimy stawiać na oryginalne flakony, które swoją trwałością oraz nietuzinkowym zapachem są w stanie uwieść wszystkie zmysły.  Nie mniej jednak nie mamy zamiaru przepłacać, dlatego posiłkujemy się na portalach aukcyjnych. Pojawia się zatem pytanie, jak kupić, aby nie przepłacić, ale zyskać wysoko jakościowy towar?

Zalety sklepów internetowych

Calvin Klein Euphoria czy Versace Bright Crystal to jedne z ulubionych marek polskich kobiet – odważnych, zdecydowanych oraz zmysłowych. Ich cena w lokalnych perfumeriach może przysporzyć o zawrót głowy, dlatego tańszych odpowiedników poszukujemy w drogeriach internetowych. Największym atutem tego typu sklepów jest niepodważalnie niska cena, wręcz nieporównywalna do tych, jakie możemy spotkać w stacjonarnych perfumeriach. Czy niski koszt zakupu musi od razu oznaczać ryzyko kupna podróbki? Oczywiście, że nie! Wszystko dlatego, że sklepy internetowe nie potrzebują piramidalnej powierzchni reklamowej w najbardziej luksusowej galerii w mieście. Równie dobrze sprawdzi się mały lokal. Drogerie internetowe nie potrzebują zatrudniać pracowników ochrony czy wykwalifikowanych konsultantek, które doradzą klientkom, czy lepszy będzie dla nich zakup Armani Si, Lacoste Essential czy Azzaro Chrome. Perfumerie internetowe nie muszą zaprzątać sobie głowy rozbudowaną siecią logistyczną, reklamą medialną generującą horrendalne koszta czy zamrożeniem gotówki związanej z zakupem ogromnej ilości perfum. Posiadanie zaplecza magazynowego z towarem „od ręki” oraz konieczność płacenia ogromnej sumy pieniędzy w związku z wynajmem lokalu w bezpośrednim stopniu wpływa na cenę poszczególnych perfum. Drogerie internetowe mają ten problem z głowy. Nie muszą martwić się koniecznością zdobycia dużych zysków, bo nie mają obowiązku zarobienia na wszystko to, z czym zmagają się lokalne perfumerie. Dlatego kupno tańszych perfum nie musi od razu oznaczać ryzyka nabycia podróbki.

Oryginał a podróbka

Najczęściej podrobieniu ulegają znane i lubiane zapachy. Kupując wybrany perfum w lokalnej drogerii czy dużej internetowej perfumerii, w zasadzie prawdopodobieństwo nabycia wadliwego egzemplarza niemal nie istnieje. Najczęściej sprzedawcy zaopatrują się u oficjalnych dystrybutorów lub dokonują importu na własny koszt, dlatego mogą zaoferować potencjalnemu klientowi znacznie niższą cenę zakupu. Wszelkie zakupy perfum u podejrzanych pośredników lub na tak zwanych targowiskach sprawiają, że narażamy się na zakup podróbki. Naszą szczególną uwagę powinna przykuć przede wszystkim cena. Zbyt duża promocja powinna wzbudzić nasze obawy- produkcja perfum jest droga i nikt nie będzie sprzedawał ich poniżej kosztu produkcji.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę aleperfumeria.pl, która specjalizuje się w handlu detalicznym oraz hurtowym oryginalnych perfum.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz