Łazienka – szafki, półki i organizery

bathroom-2460377_640Coraz częściej łazienki projektujemy i planujemy w taki sposób, by jak najmniej rzeczy leżało na wierzchu, luzem. Temu służą nowoczesne szafki, zgrabne półki i organizery. Nawet małą łazienkę możemy zagospodarować tak, było w niej jak najmniej bałaganu.

W małej łazience

W przypadku małej łazienki w bloku łatwiej nam będzie wszystko uporządkować kiedy zdecydujemy się na zlikwidowanie wanny, a w jednym rogu ustawimy kabinę prysznicową. Wtedy z drugiej strony możemy postawić szafkę (na przykład aluminiową), gdzie będziemy mogło przechowywać nie tylko ręczniki ale i bieliznę osobistą. W szafce pionowej, wąskiej, sięgającej do sufitu są również szuflady gdzie będziemy mogli ukryć również inne drobiazgi, choćby kremy lub waciki.

Ceny takich szafek pionowych w granicach od 200 do 300 złotych. Również w małej łazience warto jest wykorzystać pustą przestrzeń pod umywalką i zainstalować w tym miejscu szafkę z szufladami. Oczywiście wyjściem mogą być szafki wiszące lub regały.

W łazienkach większych

W łazienkach większych również możemy zastosować rozwiązania opisane wyżej, mimo to warto jest pomyśleć o zestawach mebli łazienkowych. I tu wybór jest przeogromny – zarówno stojące jak i wiszące. Dostępne są na przyklad zestawy z górnymi oszklonymi szafkami w cenie około 700 złotych. Między innymi takim zestawem może być zagospodarowana przestrzeń nad i obok umywalki.

Ciekawie wyglądają zestawy narożne uwzględniające umywalkę wyposażone oprócz szafek w regały.

Dodatki

Dodatkami mogą być choćby kosze na brudną bieliznę i tu korzystnie może wyglądać zestawienie konstruktywistycznego zestawu mebli z koszem wiklinowym z przykrywką. Podobnie może się prezentować pojemnik wykonany z drewna.

Dobrze jest natomiast odpowiednio „posortowane” inne łazienkowe drobiazgi, między innymi kosmetyki, przybory toaletowe i łazienkowy sprzęt elektryczny, choćby suszarki lub maszynki do golenia lub strzyżenia.

Na wszystko są sposoby – na sprzęt elektryczny  znajdziemy w sklepach odpowiednie wieszaczki, pamiętając jednocześnie by były one mocowane jak najdalej od wanny ze względów bezpieczeństwa.

Natomiast łazienkowe organizery do drobiazgów mogą być wolnostojące lub wiszące oraz dostosowane do szuflad. W sklepach dostępne są o różnym kształcie i w różnych kolorach. Bywają plastikowe, ceramiczne, kamienne, metalowe i drewniane.

Jeśli na przykład zakupiliśmy wspomniany wiklinowy kosz na brudną bieliznę to świetnie będą z tym korespondowały organizery również wykonane z wikliny. Pamiętajmy tylko, że ten materiał powinien być odpowiednio zaimpregnowany.  

Artykuł napisany dzięki współpracy z firmą produkującą stelaże podtynkowe do wc – KK POL

Polecane artykuły