Laserowe usuwanie blizn – co powinnaś wiedzieć?

usuwanie przebarwień gdańsk (2)Blizny to nie tylko defekt urody. Blizny twarde, zgrubiałe często są przyczyna bólu i przykurczy, a także dyskomfortu psychicznego pacjenta.  Współcześnie można blizny usuwać za pomocą laserów. Charakter usuwanej blizny jest bez znaczenia, można usuwać blizny pourazowe, pooperacyjne oraz potrądzikowe.

Usuwanie przebarwień Gdańsk polega na pochłonięciu przez komórki skóry zmienionej bliznowato energii świetlnej, a następnie zamiany jej w cieplną, co daje efekt, w postaci przemodelowania tkanki. Blizna staje się miękka, zmienia się jej kolor i konsystencja, zaczyna przypominać otaczającą ją skórę. Przed zabiegiem nie wymaga się szczególnych przygotowań. Skóra nie może być zbytnio opalona. Kilka dni przed zabiegiem nie można wykonywać mikrodermabrazji i chemicznych peelingów. Należy tez unikać antybiotyków i leków antydepresyjnych oraz ziół światłoczułych.

Zabieg polega na emisji precyzyjnie ustawionej wiązki laserowej w bliznę, zostawiając właściwą liczbę nienaruszonych tkanek. Impulsy lasera odczuwane są jako pieczenie lub delikatne szczypanie. Nie ma konieczności zostawania w klinice, po zabiegu pacjent wraca do domu.  Bezpośrednio po zakończeniu terapii występuje zaczerwienienie skóry i obrzęk, które mogą utrzymywać się przez 1-2 dni. Następnie skóra pokrywa się strupkami i zaczyna się łuszczyć. Czas regeneracyjny trwa od dwóch tygodni w przypadku twarzy, do trzech tygodni w przypadku ciała. Po minionym czasie skóra wraca do normalnego wyglądu, jednak proces regeneracyjny trwa nadal, a pełna odbudowa następuje po okresie 4-6 tygodni. Zwyczajowo powtarza się wtedy zabieg, aż do uzyskania właściwego rezultatu.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są nowotwory skóry, cukrzyca, ciąża i karmienie piersią, skłonność do tworzenia się bliznowców, infekcje bakteryjne lub wirusowe. Zabiegu nie można też wykonywać po wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym i kwasem polimlekowym oraz po peelingu chemicznym. Opalona skóra i stosowanie ziół światłouczulających również wykluczają użycie lasera. Po zabiegu możliwym powikłaniem jest powstanie przebarwień.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz