Lampa UV do wody – jak działa?

Woda spożywcza powinna być pozbawiona wszelkich bakterii szkodliwych dla zdrowia. Gospodarstwa domowe, lokale gastronomiczne, hotele, pensjonaty czy firmy produkcyjne powinny zadbać o to, aby dostępna woda została zdezynfekowana. W tym celu najlepiej sprawdzają się lampy o promieniowaniu UV. Są to bakteriobójcze sterylizatory, które za pomocą promieni ultrafioletowych, likwidują wszelkie szkodliwe substancje.

Sposób działania lampy UV

Tradycyjne sposoby na oczyszczenie wody polegają na zastosowaniu odpowiednich substancji chemicznych. Powoduje to jednak zmniejszenie żywotności instalacji wodociągowej i urządzeń z nią współpracujących. Wprowadzone środki mogą nawet niekorzystnie wpływać na zdrowie konsumentów. W dodatku cały zabieg nie sprzyja ekologii. Z tego powodu stosuje się lampy UV. Ich budowę stanowi komora naświetlania i promiennik UV zabezpieczony kwarcową osłonką. Urządzenie skutecznie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby zagrażające zdrowiu człowieka. Proces likwidacji szkodliwych drobnoustrojów polega na wnikaniu promieni w ich struktury genetyczne DNA. Powoduje to zniekształcenie DNA do tego stopnia, że struktura nie może powrócić do prawidłowego stanu.

Zalety stosowania lampy UV

Stosowanie lampy UV wiąże się z niskimi kosztami eksploatacji. Podczas gdy decydując się na oczyszczanie środkiem chemicznym, możemy zastosować jego nadmiar, używanie lampy wyklucza możliwość przedawkowania. Znika również ryzyko zmiany smaku ani zapachu wody. Nie występują żadne zmiany w jej składzie chemicznym. Użytkownik nie musi się także obawiać problemów z chlorem czy korozją. Obecnie, opisywana metoda oczyszczania, jest uważana za najskuteczniejszą, najszybszą i jednocześnie bezpieczną dla środowiska.

Jak dobrać odpowiednią lampę?

Aby proces oczyszczania przebiegał prawidłowo, należy wybrać odpowiedni rodzaj lampy UV. W tym celu bierze się pod uwagę kilka istotnych czynników. Ważną kwestię odgrywa miejsce montażu i rodzaj instalacji. Oprócz tego, uwzględnia się temperaturę, natężenie przepływu i ciśnienie wody. Ważna jest także jej jakość oraz maksymalny, możliwy spadek ciśnienia. Global Water oferuje możliwość zakupu w sklepie internetowym. Zwiększa to komfort zakupów i zaoszczędza czas. Pamiętajmy jednak, że warto poradzić się eksperta w celu dobrania odpowiedniego rodzaju produktu. Wpływa na niego nawet liczba osób korzystających z dostępu do wody. Prawidłowe działanie urządzenia wymaga dezynfekcji instalacji wodociągowej. Z tego powodu od Global Water otrzymujemy środek bakteriobójczy do odkażenia instalacji. Jest on bezpieczny dla użytkownika. Należy brać pod uwagę fakt, że lampa UV nie zagwarantuje efektu idealnie oczyszczonej wody, jeśli uprzednio nie zlikwidujemy bakterii i grzybów obecnych w instalacji.

Woda, której używamy, oddziałuje na nasze zdrowie. Bezpośredni kontakt ze skórą, ma duży wpływ na wygląd oraz samopoczucie użytkownika. Z tego powodu warto zainwestować w najlepsze urządzenie oczyszczające jakim jest lampa UV.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz