Kwas hialuronowy – nieinwazyjna metoda wygładzania zmarszczek

Kwas hialuronowy – nieinwazyjna metoda wygładzania zmarszczekStarzenie się skóry, nieuchronnie związane ze starzeniem się organizmu jest naturalnym procesem, jaki polega na spadku aktywności komórek oraz spowolnieniu procesów regeneracyjnych, w czym biorą udział uwarunkowania genetyczne, czynniki zewnętrzne oraz zaburzenia hormonalne. Efektem tych zmian jest utrata wilgotności skóry oraz dotychczasowej jędrności i zmarszczki mimiczne, do jakich dołączają drobne zmarszczki wokół oczu i ust. Z biegiem lat ten proces będzie się nasilać i chociaż nie jesteśmy w stanie go zatrzymać, współczesna medycyna estetyczna zna wiele sposobów, jak skutecznie opóźniać jego skutki. Jednym z nich jest kwas hialuronowy.

Co to jest kwas hialuronowy?

Do pielęgnacji twarzy dziś mamy cały wachlarz preparatów, którymi możemy spłycać niechciane zmarszczki. Niektóre pacjentki decydują się jednak na wypełnianie ich kwasem hialuronowym, jakim ostrzykiwany jest wskazany obszar zmian w strukturze skóry. Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych metod w medycynie estetycznej, z uwagi na fakt, iż związek ten fizjologicznie występuje we wszystkich organizmach żywych, a w naszych tkankach stanowi kluczowy komponent macierzy międzykomórkowej. Jego rolą jest wiązanie wody w skórze właściwej, a jedna cząsteczka kwasu może związać nawet 250 cząsteczek wody, dlatego jest środkiem rewelacyjnie sprawdzającym się w medycynie estetycznej. To właśnie pozawala utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia i elastyczności skóry, a ponieważ z wiekiem ilość kwasu hialuronowego maleje, traci ona swoją sprężystość, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki. Umiejętnym uzupełnieniem kwasu hialuronowego możemy powstrzymać ten proces, redukując istniejące zmarszczki i wyraźnie wygładzając skórę, a efekt dobrego jej nawilżenia i wypełnienia wynika ze zdolności do wchłaniania znacznej ilości wody – tłumaczą eksperci z Wirtualnej Kliniki. Dodatkową korzyścią zastosowania kwasu hialuronowego jest to, iż jako preparat biozgodny, podany do skóry właściwej ulega biodegradacji po upływie 10 – 12 miesięcy, co zapewnia procedurze całkowite bezpieczeństwo. Dostępny w kapsułkach, ma postać przezroczystego żelu, a pozyskuje się go metodami biotechnologicznymi.

Wypełniacz zmarszczek

Jeszcze kilka lat temu usuwanie zmarszczek bez skalpela wydawało się niemożliwe. Nowoczesne preparaty stanowią nieinwazyjną alternatywę dla zabiegów odmładzających i są doskonałym sposobem wypełnienia zmarszczek, powiększenia i korekcji ust, jak również modelowania twarzy. Zawarty w nich kwas hialuronowy jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnie występującego w naszym organizmie, a podany śródskórnie, pozwala na wypełnienie przestrzeni w tkankach, zapewniając im odpowiednie nawilżenie, napięcie oraz elastyczność. W zależności od stopnia zagęszczenia preparatu, może uzupełnić niedobory kwasu i substancji podporowych, wygładzać zmarszczki i likwidować fałdy skórne, przywracając ostrzykiwanej okolicy młody i promienny wygląd.

Młodość w kapsułkach

Różnorodność preparatów dostępnych w ofercie gabinetów pozwala dziś zaspokoić indywidualne potrzeby. Każdy z nich różni się od siebie rozmiarem cząsteczek i wstrzykuje się go na inną głębokość w skórę, w zależności od rodzaju zmarszczek, okolicy i zaplanowanego efektu korekcji – wyjaśniają specjaliści z wirtualnaklinika.pl. Każdy rodzaj zmarszczek wypełnimy preparatami z rodziny Juvederm® Ultra, a ich unikalność to środek znieczulający, jaki zawiera, poprawiając komfort zabiegu. Kompleksową korektę skóry twarzy, w naturalny sposób korygując wskazane defekty, zapewni Restylane®. Dedykowany zmarszczkom od nosa do warg, modelowaniu ust oraz podnoszeniu ich opadających kącików – odmładza, przywraca skórze objętość i odznacza się szybkim działaniem. W porównaniu do preparatów Juvederm® Ultra, preparaty linii Surgiderm® posiadają krótszą trwałość i nie zawierają środka znieczulającego, a gładka konsystencja zapewnia im łatwą aplikację. Na bazie kwasu hialuronowego jest także Voluma®, który doskonale poprawia kondycję skóry i odbudowuje objętość twarzy, a, poprzez remodeling pozwala osiągnąć efekt liftingu.

Procedura jest bardzo szybka i prosta – po wprowadzeniu specjalną kaniulą, zawarty w wypełniaczach kwas hialuronowy wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy, co pozwala uzyskać naturalny efekt wygładzenia zmarszczek, korekty owalu i poszczególnych partii. Pełniąc rolę nośnika, transportuje jednocześnie substancje odżywcze w głąb skóry, a efekt ten widoczny jest w ciągu kilku dni po zabiegu i utrzymuje w skórze od 6 do 18 miesięcy. Zależy to od stopnia usieciowania preparatu – im bardziej usieciowany, tym trwalszy. A ponieważ kwas po tym czasie wchłania się i zanika, wskazaniem jest powtórzenie procedury.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz