Kupujesz spodnie na snowboard? Na to zwróć uwagę

Snowboard freerider in the mountains with helmetSporty zimowe często kojarzone są z ryzykiem i niebezpieczeństwem. Miłośników zimowego szaleństwa jednak nie brakuje i na stoku można spotkać coraz to młodszych narciarzy i snowboardzistów. Wszystko jednak wiąże się z dużymi kosztami i nie mowa tutaj jedynie o sprzęcie, ale również odpowiednim ubiorze, który właśnie w sportach zimowych odgrywa tak istotną rolę. Dla zapalonych snowboardzistów nie jest tajemnicą, że to właśnie spodnie są tą częścią garderoby, która musi zostać bardzo dokładnie przemyślana.

Moda i trendy czy jakość i wygoda?

Wybór nie jest łatwy, tym bardziej, że na stoku każdy chce rzucać się w oczy i modnie wyglądać. Bardzo trudno jest jednak połączyć nowoczesny design z wysoką jakością i nie wydać przy tym zbyt dużej kwoty pieniędzy. Patrząc na snowboardzistów, od razu widać ich dosyć luźne i kolorowe spodnie z dużą ilością kieszeni, w przeciwieństwie do narciarzy. Są obszerniejsze i nie przylegają tak bardzo, jak te narciarskie. Zatem, aby odróżnić spodnie snowboardowe od narciarskich, należy przyjrzeć się im szczególnie pod kątem kroju, ilości kieszeni i kolorystyki. Jeżeli jednak chodzi o parametry techniczne oraz materiał, z jakiego zostały one wykonane, są bardzo zbliżone w obu przypadkach. Niekiedy jednak ich cena znacznie się różni, ale to ze względu na kolorystykę i wzornictwo spodni snowboardowych, które jest dużo bardziej fantazyjne i oryginalne, niż w przypadku spodni narciarskich.

Parametry techniczne – sprawdź koniecznie!

Decydując się na snowboard, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że dużą ilość czasu spędzisz siedząc na śniegu, a to za sprawą częstej konieczności zapisania deski. Co za tym idzie, powinieneś szukać spodni z membraną 10000-15000 mm. Może się to wydawać zbyt dużo, jednak tylko wtedy możesz mieć pewność, że materiał nie będzie przepuszczał wilgoci. Powinien on być również oddychający, jednak w przypadku spodni na snowboard coraz częściej stosuje się tzw. wywietrzniki, które umożliwiają nam regulację dostępu powietrza. Przy spodniach na deskę (również przy spodniach narciarskich) stosuje się dwa rodzaje membrany:

  • membrany mikroporowate: jak sama nazwa wskazuje, membrana składa się z mikroskopijnych porów, które nie przepuszczają nawet najmniejszej ilości wody. Ich dodatkowym atutem jest również to, że nie przepuszczają wiatru. W takich spodniach snowboardowych możemy czuć się naprawdę komfortowo i mieć gwarancję dobrej wentylacji oraz ochrony przed wilgocią
  • membrany hydrofilowe: w przeciwieństwie to mikroporowatej nie posiada porów. To wpływa przede wszystkim na to, że jest w 100% wodoodporna. Takie spodnie fantastycznie sprawdzą się w bardzo mroźne dni.

Techniczne tkaniny, a izolacja ciepła

Membrana nie jest jedyną warstwą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze spodni snowboardowych. Innym materiałem jest laminat, który sprawia, że spodnie będą wytrzymałe i ciepłe. Jaki materiał zatem wybrać?

  • Cordura: jeden z najlepszych materiałów, jaki stosuje się przy spodniach snowboardowych i narciarskich. Łączy w sobie zalety teflonu, poliamidu oraz powłoki poliuretanowej. Jest lekki i bardzo wytrzymały
  • Nylon: używa się go również do produkcji spadochronu, co świadczy o jego bardzo dużej wytrzymałości. Należy jednak wspomnieć, że lekko się rozciąga, co w niektórych przypadkach może być zaletą
  • Polartec: spodnie snowboardowe wykonane z tego materiału są niezwykle ciepłe i jednocześnie pozwalają skórze oddychać
  • Entrant: mikroporowata tkanina, która jest bardzo trwała i nawet po kilkudziesięciu praniach nie traci swoich właściwości.

Zimowe szaleństwo- mądrze i rozsądnie

Bezpieczeństwo to podstawa w każdym sporcie, również w sportach zimowych. To zapewni nam oczywiście odpowiedni sprzęt, ale również ubiór, który w tym przypadku na pewno będzie miał wpływ na nasze zdrowie. Zima to opady śniegu i niskie temperatury. Godziny spędzone na stoku mogą dać nam nieźle w kość, dlatego ciepłe i nieprzemakalne spodnie to podstawa. Oczywiście najnowsze trendy i modny design to także istotne aspekty, jednak odgrywają drugorzędną rolę.

Zapraszamy na www.360sklep.pl.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz