Którą paletę wybrać, drewnianą czy plastikową?

paleta-plastikowa-firmy-utzKiedyś, nikt nie wyobrażał sobie większego transportu bez palety drewnianej. Dzisiaj, powoli stają się już one przeszłością i z wielkim sukcesem zastępują je skrzyniopalety plastikowe.

Wszelkie palety przemysłowe, cechują się:

  • większą trwałością, ponieważ wyprodukowane są z wytrzymałych tworzyw sztucznych lub aluminium,
  • mają usztywniony spód oraz wzmocnione ściany, a dodatkowo skrzyniopalety w przeciwieństwie do palet drewnianych są jeszcze zamykane.

Oznacza to, że mają dużo większe spectrum zastosowań i sprawdzą się praktycznie w każdej branży. Będą idealne zarówno do transportu żywności jak i wszelkich proszków czy granulatów.

Do wyboru mamy wiele modeli, w tym także izotermiczne, które charakteryzują się różnymi gabarytami. Skrzyniopalety wyposażone są w odpowiednie atesty, które pozwalają na przechowywanie żywności. Dodatkowo każdą skrzyniopaletę można dostosować do osobistych wymagań Klienta, co oznacza, że mogą być całkowicie spersonalizowane i idealnie odpowiadające rozmiarem do branży, którą zajmuje się Klient.

Do zalet skrzyniopalety plastikowej można jeszcze zaliczyć:

  • ogromną wytrzymałość na działanie wszelkich środków chemicznych. Drewno wchłania zarówno wilgoć jak i wszelkie zapachy, natomiast skrzyniopalety plastikowe łatwiej jest utrzymać w czystości, bo mycie i dezynfekcja nie narusza w żaden sposób powłoki skrzyniopalety.
  • możliwość bardzo łatwego magazynowania oraz przewożenia towarów,
  • wykonanie, ponieważ wyprodukowane są z najwyżej klasy materiałów, które cechuje trwałość i wytrzymałość na wszelkie czynniki, które na pewno zaszkodziłyby drewnianym paletom. Dodatkowo skrzyniopalety bez problemu można układać jedna na drugiej, nie musząc przejmować się tym,że któraś może uszkodzić zawartość.
  • nie bez znaczenia jest też waga zwykłej palety drewnianej. Skrzyniopaleta jest lżejsza i bardziej wytrzymała.

Wszystkie zalety, które zostały wymienione sprawiają, że skrzyniopaleta plastikowa na tle palety drewnianej, wysuwa się zdecydowanie na pierwsze miejsce. Jest dużo wygodniejsza, trwalsza i przede wszystkim lżejsza, co w transporcie ma ogromne znaczenie.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz