Kto może poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

Każda kobieta niewątpliwie chciałaby pozbyć się raz na zawsze zbędnego owłosienia, zamiast musieć regularnie golić nogi, pachy czy okolice bikini, albo korzystać z depilacji mechanicznej. Usunięcie na stałe owłosienia gwarantuje nam technologia laserowa. Takie zabiegi są skuteczne, ale nie dla wszystkich będą one bezpieczne. Przy przeprowadzaniu depilacji laserowej można odczuwać dyskomfort, a nawet ból, który dla osób z niskim progiem jego tolerancji będzie bardzo dotkliwy. Kto nie może poddać się zabiegom laserowej depilacji?

Na czym to polega?

Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu głowicy emitującej światło lasera diodowego, które dociera w głąb skóry. Wiązka światła o długości fali 800 nm absorbowana jest przez melaninę zawartą w mieszkach włosowych. Dochodzi do zamiany światła laserowego na energię cieplną, zdolną do trwałego zniszczenia macierzy włosa, odpowiedzialnej za jego wzrost. Przy laserowej depilacji usuwane są jedynie te włosy, które znajdują się akurat w fazie wzrostu, czyli około 30 proc. widocznego owłosienia. Dlatego nie wystarczy jeden cykl depilacji laserowej, aby usunąć wszystkie włosy z danej powierzchni ciała.

Jeden zabieg pozwala na zredukowanie owłosienia np. na nogach o około 30-40 proc, a po serii obejmującej od 4 do 6 zabiegów usuwa się około 95 proc. włosów. Zabiegów nie można wykonywać zbyt często. Gabinet TopLaser zaleca, aby pomiędzy jednym a drugim spotkaniem z klientem, były co najmniej 4 tygodnie odstępu. 

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Na stronie internetowej TopLaser, gabinetu podejmującego się między innymi depilacji laserowej, wymieniono najważniejsze czynniki, które stanowią podstawowe przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego u klienta czy klientki. Wśród nich wymienia się między innymi choroby nowotworowe, choroby układu immunologicznego, zarażenie wirusem HIV, występowanie infekcji wirusowych i bakteryjnych w miejscu depilacji czy wykorzystanie depilacji mechanicznej do 4 tygodni przed zabiegiem. Depilacja laserowa nie zostanie przeprowadzona na skórze z aktywną opalenizną, u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią, czy u osób stosujących leki i zioła światłouczulające lub antybiotyki. Przeciwwskazaniem są też takie choroby jak: łuszczyca, choroby żył, sinica marmurkowa, zmiany keloidowe, nowotwory skóry w przeszłości, rybia łuska, bielactwo czy aktywna opryszczka. Część z nich jest względnych, co oznacza, że np. po ustąpieniu objawów infekcji bakteryjnej w miejscu depilacji, można już przeprowadzić zabieg.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz