Kosmetyki naturalne

Wzrost świadomości ekologicznej wielu osób naszego społeczeństwa przekłada się w typowo jednoznaczny sposób na zmianę zachowań oraz propagowanie noweego, znacznie zdrowszego stylu życia. Fakt ten dotyczy bardzo wielu różnych kategorii wpływających na obecne postępowanie większości z nas. Podobnie sytuacja się przedstawia w przypadku wielu firm oferujących swoje produkty na rynku różnych branż.

Niemieckie kosmetyki naturalne oferowane za pośrednictwem strony diaderma.pl to produkty wysokiej jakości, produkowane z surowców pozyskiwanych wprost z warzyw, owoców i innych roślin. Podczas specjalnych obróbek laboratoryjnych tworzy się wyciągi roślinne, pobierając z nich to, co najważniejsze dla skóry – składniki odżywcze, witaminy i antyoksydanty. Dostawcy surowców do produkcji kosmetyków naturalnych są dokładnie sprawdzani pod względem tego, czy ich hodowle i uprawy są prowadzone w pełni ekologiczne. Potwierdzają to certyfikaty ekologiczne nadawane najlepszym dostawcom produktów. Takie kosmetyki w swoim składzie nie posiadają chemii, konserwantów sztucznych czy też parafiny, toteż są niezwykle delikatne i skuteczne. W zwyczajnych kremach czy innych produktach do pielęgnacji istnieje pojęcie „składników aktywnych”- są to główne działające składniki, stanowiące mały procent składu całego produktu. Inaczej jest w kosmetykach naturalnych – w końcu są one stworzone całkowicie z wyciągów roślinnych i naturalnych surowców, toteż cały skład jest tak jakby składnikiem aktywnym, działającym intensywnie na skórę naszej twarzy czy całego ciała.

Warzywne kosmetyki

W sposób szczególnie uważny warto spojrzeć w stronę kosmetyków z wyciągiem z warzyw czy owoców, na przykład marchewek. Olejek marchewkowy powstaje podczas procesu macerowania – wtedy wyciąg z korzenia marchwi łączy się z jakimś olejem, na przykład słonecznikowym i powstaje emulsja mająca w sobie emolientowe właściwości oleju i wszystkie składniki odżywcze zawarte w marchewkach. Olejki naturalnie mają za zadanie natłuszczać skórę i chronić ją przed czynnikami zewnętrznymi, natomiast wyciąg z marchwi jest naturalnym samoopalaczem, poprawiającym wygląd skóry i zmieniający jej odcień na piękny złoty brąz. Jeżeli jednak formuła olejku nam nie pasuje, to kupmy krem marchewkowy, który szybciej się wchłania niż olejek i ma za zadanie nie natłuścić skórę, a ją nawilżyć. Takie kremy są polecane do skóry suchej i bez życia. Wyciąg z marchwi poprawi koloryt cery, a zawarta w niej prowitamina A zregeneruje skórę, usunie nadmierne suche skórki i uspokoi rozpaloną, podrażnioną skórę na twarzy, uszkodzoną na przykład po zbyt obfitej kąpieli słonecznej czy też po peelingach enzymatycznych.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz