Jakie narzędzia powinien mieć każdy przydomowy warsztat?

warsztatKażdy dom, wymaga co jakiś czas, mniej lub bardziej zaawansowanych prac konserwacyjnych, naprawczych, drobnych remontów. Nierzadko, potrzebujemy dorobić mały mebelek, wymienić drzwiczki w szafie, a niekoniecznie chcemy wydawać pieniądze na nowy asortyment i korzystamy z metody „zrób to sam”. Dlatego, każdy dom, powinien być wyposażony w mały warsztat majsterkowicza.

Przyjrzyjmy się jakie narzędzia okażą się przydatne w przydomowym warsztacie i w co warto się zaopatrzyć, by w każdej chwili być gotowym na domowe prace.

Podstawowe narzędzia warsztatowe, proste, a jednak niezbędne przy wielu naprawach, przemeblowaniach, prostych pracach remontowych, to miarka i młotek. Dzięki tej pierwszej, odmierzymy dokładnie odległości, co pozwoli np. dobrze dobrać meble, tak by, przy ich ustawianiu, nie okazało się, że nie mamy wystarczająco miejsca w pokoju. Młotek przyda się przy montowaniu listw przypodłogowych, wbijaniu gwoździ, które posłużą jako haczyk do wieszania drobnych i lekkich przedmiotów. Nie wyobrażamy sobie chyba urządzenia domu bez pomocy młotka.

Kolejnym ważnym i przydatnym narzędziem domowego warsztatu jest wiertarka (szczególnie polecamy wiertarki Bosch). Niezbędna kiedy chcemy powiesić ciężkie przedmioty, wymagające solidnego zamocowania, jak szafki kuchenne czy półki. Warto wybrać solidną wiertarkę, wyposażoną w funkcję udaru. Unikajmy tanich modeli, które zazwyczaj nie zachwycają jakością i nie poradzą sobie z mocnymi ścianami. Przy wieszaniu półek, przydatny okaże się taki drobiazg jak kątownik stolarski. Warto się w niego zaopatrzyć, gdyż zapewni nam precyzyjność pomiarów, a jego cena jest naprawdę niewielka. Kątownik można kupić już od dwóch złotych.

Skoro jesteśmy przy meblach, to warto wspomnieć o wkrętarce. Złożenie zakupionych mebli przy pomocy śrubokrętu zajmie wiele godzin, które nie będą należały do najłatwiej i najmilej spędzonych. Wkrętarka zaoszczędzi nam czasu i co ważniejsze, ułatwi pracę, pozbawiając kilkugodzinnej męczarni. Warto wybrać wkrętarkę zasilaną przy pomocy wbudowanego akumulatorka, co zapewni narzędziu większą mobilność i wyeliminuje konieczność pracy w pobliżu gniazdka lub zabawy z przedłużaczami i uważaniu na ciągnący się przewód.

Oczywiście niezwykle przydatne i niezbędne wśród domowych narzędzi, są takie podstawowe przedmioty jak śrubokręt, kombinerki, przydatne np. przy wyciąganiu gwoździ, taśmy izolacyjne, które znajdą zastosowanie przy pracach z elektrycznością, pędzle, przy pomocy, których w każdej chwili będziemy mogli pomalować np. zabrudzoną futrynę.

Tutaj znajduje się bardzo interesująca oferta narzędzi warsztatowych.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz