Jaki skład mają leki na ból gardła?

leki2Gdy zaczyna boleć gardło, najczęściej jest to symptom nadchodzącego przeziębienia lub grypy. Wtedy warto zaopatrzyć się w leki uśmierzające objawy. W aptekach znajdziemy ich pełną gamę. Na co warto się zdecydować?

Stany zapalne gardła nie należą do przyjemnych. To właśnie wtedy czujemy drapanie i pieczenie w gardle, towarzyszy im chrypka, trudności w przełykaniu, obrzęki, suchość, kaszel. Nie warto czekać, aż miną same i lepiej zacząć działać od razu, aby poprawić swój komfort.

 

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie pełne półki różnych leków na ból gardła. Znalezienie tego odpowiedniego może być trudne. Czy lepiej zdecydować się na tabletki do ssania, a może na spray? Zakupić środki zawierające wyciągi naturalne czy też może lek na bazie innych składników aktywnych? To tylko niektóre pytania, które mogą się pojawić.

 

W aptekach oraz w innych sklepach znajdziemy różne leki naturalne na gardło. Zawierają one między innymi wyciąg z porostu islandzkiego, ziele werbeny, tymianek, szałwię, czarny bez, aloes, kwiat dziewanny, korzeń prawoślazu, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Tego rodzaju środki najczęściej nawilżają przesuszoną śluzówkę gardła, zmniejszają obrzęki, działają antyseptycznie. Powinniśmy stosować je regularnie w przypadku wystąpienia objawów. Nie zawsze jednak są w stanie wyeliminować całkowicie ból gardła.

 

Jeśli zależy nam na środkach, które rzeczywiście mogą szybko poradzić sobie z bolącym gardłem, warto poszukać lub poprosić o lek zawierający chlorowodorek benzydaminy. To bezpieczny i skuteczny związek stosowany w leczeniu bólu gardła. Ma działanie odkażające na rozległe spektrum bakterii, ponadto zmniejsza zapalenie oraz obrzęki, działa miejscowo znieczulająco.

 

Związek ten zawiera lek Tantum Verde (Tantumverde.pl), który możemy zakupić w tabletkach do ssania, sprayach do gardła oraz płukankach. Lek ten może być również używany przez dzieci. Więcej informacji dotyczących preparatu Tantum Verde i chlorowodorku benzydaminy znajdziemy na stronie internetowej pod adresem: Tantumverde.pl.

 

 

 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz