Jak zapewnić bezpieczeństwo domownikom w domu dwupoziomowym?

Dwupiętrowe czy nawet trzypiętrowe domy mieszkalne mogą być przeznaczone dla wielopokoleniowej rodziny. Jest w nich wystarczająco dużo miejsca do tego, aby każdy miał tu swoje prywatne miejsce do życia, zapewniające intymność. W takich domach muszą być schody, prowadzące z parteru na piętro. Mogą być wykonane z różnych materiałów, ale powinniśmy zawsze myśleć o tym, aby były one bezpieczne.
Ryzyko poślizgu

Badania pokazują, że do zdecydowanej większości wypadków dochodzi w domu. Schody są potencjalnie miejscem, gdzie może to się zdarzyć. Poślizgnięcie na stopniu może spowodować, że spadniemy ze schodów i się potłuczemy, lub doznamy znacznie bardziej poważnych urazów. Na takie sytuacje najbardziej narażeni są najmłodsi domownicy, którzy często biegają po schodach w samych skarpetkach. Wówczas nie trudno o poślizgnięcie się i noga lub ręka będzie złamana.

Niezależnie od tego, czy schody wykonane są z drewna, paneli, czy kafelek lub kamienia, zawsze powinny być zabezpieczone przed poślizgnięciem się domownika czy gościa. Służą do tego między innymi odpowiednie nakładki, których szeroki wybór prezentuje producent na stronie Nakladkinaschody.com.pl.

Jak to działa?

Nakładki na schody muszą być dobrze dopasowane do stopni, aby idealnie spełniały swoje funkcje. Nie można dopuścić do sytuacji, w której nakładki same będą przesuwały i ślizgały się po schodach, stwarzając dodatkowe niebezpieczeństwo dla użytkowników.

Rozwiązaniem, jakie zastosowano w produktach ze strony Nakladkinaschody.com.pl, jest pominięcie kątownika z PCV na zagięciu nakładki. Jak wynika z praktyki i doświadczeń wielu klientów, to właśnie taki kątownik jest głównym czynnikiem wywołującym niebezpieczeństwo ześlizgnięcia się nakładki ze schodów, jeśli taśma dwustronna mocująca nakładkę przestałaby trzymać. Twardy plastik PCV z kątownika ślizga się doskonale po kamiennych, terakotowych i lakierowanych powierzchniach, a ponadto jego nadepnięcie może być niezwykle bolesne.

Najlepiej, aby nakładki na schody były mocowane na każdy stopień po jego dokładnym odtłuszczeniu, za pomocą profesjonalnej taśmy dwustronnej, dodatkowo zbrojonej siatką, aby nadać jej większej wytrzymałości. Kluczem do sukcesu rozumianego jako solidne zabezpieczenie schodów w domach mieszkalnych, jest rozmieszczenie taśmy mocującej dwustronnej w najbardziej newralgicznych punktach nakładki, w sposób punktowy. Dzięki temu nie będzie się ona odklejać.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz