Jak zapewnić atrakcyjny towar do sklepu typu „1001 drobiazgów”?

marketplace-4233691_1280Coraz większą popularnością cieszą się dziś sklepy wielobranżowe z tanimi i przy tym ogólnie atrakcyjnymi produktami.

Klienci mogą tu kupić artykuły do kuchni, kosmetyki, zabawki, części garderoby, ozdoby, czy nawet tanią biżuterię. Wszystko w jednym miejscu w przystępnych cenach. Jak jednak zapewnić ciągłość w zapewnieniu pełnych półek?

Jeśli nie lokalni dostawcy i producenci, to kto?

Bywa tak, że kiedy zsumuje się koszt samego produktu wytworzonego w Polsce – nawet w ilości hurtowej – oraz dostawy z Polski, to sklep nie będzie mógł sprzedać danego towaru w atrakcyjnej cenie oczekiwanej przez klientów. Wtedy rozwiązaniem może być hurtownia drobiazgów sprowadzająca produkty z Chin.

Dzięki wyborowi takiej hurtowni jako głównego źródła produktów do sprzedaży, łączy szansę na atrakcyjne ceny, różnorodność asortymentu i przynajmniej niezłą jakość w stosunku do cen artykułów. To także wygoda: sporo różnych rzeczy w jednym miejscu.

A co jeśli nie ma takiej hurtowni w pobliżu?

Wtedy warto od razu wziąć pod uwagę inną opcję: import z Chin. W takiej sytuacji omija się przynajmniej jednego pośrednika, co może mieć pozytywny wpływ na cenę zamówień.

Wielu sprzedawców miewa najpierw pewne obiekcje co do zamawiania artykułów do sklepu bezpośrednio z Chin – w końcu to dość daleko od Polski. Dzisiaj jednak – dzięki Internetowi i ogólnie dostępnym telefonom, prowadzenie sklepów, sprzedaży i zamówień z drugiego końca świata – wszystko stało się prostsze. Dodatkowo łatwiej znaleźć wszelkie informacje co do formalności i sposobu właściwego przeprowadzenia całej transakcji. To ważne, bo każdy importer powinien wiedzieć dokładnie co zamawia i jaką towar ma jakość. Musi on bowiem uzyskać odpowiednie certyfikaty, zanim trafi do sprzedaży.

Warto cały czas trzymać rękę na pulsie

Ważne jest, aby korzystać z usług zaufanych hurtowni – czy to tu, na miejscu, czy za granicą. Jednak – oprócz tego – warto cały czas rozglądać się za ewentualnymi innymi rozwiązaniami, na tzw. wszelki wypadek. Czasem może chodzić o urozmaicenie asortymentu w sklepie lub o atrakcyjniejsze ceny, czy warunki kolejnych transakcji.

Sprowadzanie towarów do sklepu z odległych zakątków świata nie jest dziś niczym nadzwyczajnym. Warto korzystać z nowych możliwości, jakie dziś mamy – wyjdzie to z korzyścią i dla przedsiębiorcy, jak i dla jego klientów.

 

Polecane artykuły