Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego domu?

Każdego roku dochodzi do wielu włamań i kradzieży, których ofiary ponoszą wysokie straty. Osoby, które obawiają się takich problemów, często zastanawiają się nad tym, w jaki sposób zabezpieczyć swój dom. Poczucie bezpieczeństwa i spokoju jest potrzebne każdemu z nas. Warto zatem przedstawić rozwiązania, dzięki którym można uniemożliwić przestępcom wtargnięcie do swojego domu.

Drzwi antywłamaniowe

Najpopularniejszym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa jest montaż drzwi antywłamaniowych. To drzwi posiadające wzmocnioną konstrukcję i wyposażone w specjalne zabezpieczenia, których celem jest uniemożliwienie zniszczenia lub wyważenia. Najczęściej drzwi antywłamaniowe wykonane są ze stali, natomiast rzadziej posiadają dwustronne obicie z blachy. Zazwyczaj takie drzwi wyposażone są w atestowane zamki oraz dodatkowe zabezpieczenia przed bezprawnym otwarciem.

System antywłamaniowy

Niestety, drzwi antywłamaniowe nie zawsze zapobiegają włamaniom. Z tego powodu wiele osób decyduje się na system antywłamaniowy, który alarmuje o próbie włamania, najczęściej przy pomocy sygnału dźwiękowego. Najprostsze systemy antywłamaniowe odstraszają przestępców, natomiast te bardziej nowoczesne mają ułatwić ich złapanie w trakcie próby włamania, czyli na gorącym uczynku.

Monitoring

Jeżeli system antywłamaniowy ma prawidłowo spełniać swoją funkcję, to powinien być połączony z system monitorującym. Ipfoscam oferuje zarówno kamery wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Monitoring umieszcza się w środku budynku oraz na terenie posesji, aby mieć kontrolę nad domem oraz nad tym, co dzieje się na zewnętrz. Nowoczesne kamery do monitoringu są proste w instalacji i zapewniają czytelny obraz. Obraz ten można oglądać na komputerze oraz na takich urządzeniach jak tablet czy smartfon. Właściciele domu mają do niego dostęp z dowolnego miejsca. Bardzo ważne jest to, aby wybrać kamery dostosowane do danego budynku oraz do miejsca, w którym zostaną zamontowane. Należy zwrócić uwagę między innymi na kąt obrotu w pionie i w poziomie. Jeżeli kamera ma znajdować się w miejscu słabo oświetlonym, to powinna posiadać specjalne diody, dzięki którym obraz będzie dobrze czytelny.

Zabezpieczenie budynku przed włamaniem wiąże się z dość dużymi kosztami. Warto jednak zdecydować się na taką inwestycję, ponieważ straty spowodowane zbyt słabym zabezpieczeniem znacznie przewyższają wydatki poniesione w związku z montażem systemu alarmowego czy monitoringu.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz