Jak wybrać obrączki ślubne?

Obrączki ślubne mają służyć małżeństwu przez całe życie. Stanowią one symbol wzajemnej miłości, wierności i przyrzeczenia. Z tego względu na obrączkach ślubnych nie warto nadmiernie oszczędzać. Tego typu biżuteria powinna być nie tylko piękna, ale przede wszystkim trwała. Ze względu na ogromny wybór rozmaitych obrączek warto zebrać kilka porad i z rozmysłem dokonywać zakupów.

Rodzaje obrączek

Najczęściej wybieranymi przez pary młode obrączkami są obrączki złote. Żółtawy, połyskujący kolor kojarzy się ze słońcem i królewskimi klejnotami. Złoto jest szlachetne, wygląda dostojnie i jest bardzo trwałe. Warto zauważyć, że metal ten występuje w różnych barwach. Oczywiście tradycyjną odmianą złota jest ta żółta, jednakże nie trzeba się ograniczać – można wybierać także inne kolory. Uzyskuje się je poprzez dodanie do kruszcu innych metali. Białe złoto można uzyskać dzięki dodaniu niklu, cynku, srebra lub palladu. Obrączki mogą mieć także różowy kolor – jeśli metal uzupełni się domieszką miedzi i cynku. Nie trzeba bać się mieszania kruszców. Dzięki temu obrączki są trwalsze. W zależności od jubilera można natrafić na różnego rodzaju biżuterię. Na rynku znajdują się rozmaite projekty i oferty. Jubiler Słojewski oferuje obrączki ślubne wielobarwne, z tradycyjnego żółtego złota lub z białego złota (na każdej znajduje się kilka odcieni). Ponadto projekty różnią się od siebie dodatkami (np. kamieniami), możliwością grawerowania itd.

Próba złota – na czym polega?

Przed zakupem konkretnej obrączki koniecznie należy przeprowadzić próbę złota. Tylko w ten sposób można się dowiedzieć, czy zakupiona biżuteria jest wykonana z odpowiedniego kruszcu. Próba złota oznacza zawartość złota w 100 gramach stopu. Zawartość ta może być określana w różny sposób. Zwykle definiuje się ją w karatach. Można się jednak spotkać z terminem „złoto próby 585” lub „złoto próby trzeciej”. Zbyt niska próba sprawia, że złoto traci swoje walory estetyczne – robi się matowe, wywołuje alergie. Optymalnym połączeniem ceny, jakości i barwy jest złoto 14 karatowe. Przy wyższych próbach może się okazać, że złoto jest mniej trwałe, trzeba pamiętać o tym, że czyste złoto jest metalem bardzo miękkim. Złoto 14 karatowe (585 próba) można znaleźć m.in. u jubilera Słojewskiego. Obrączki ślubne tego typu są nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim odpowiednio trwałe. Para młoda może mieć pewność, że taka biżuteria będzie im służyć całe życie.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz