Jak wybrać dobrego dostawcę cateringu

15072910377_aef9168331_kZnalezienie perfekcyjnego dostawcy cateringu jest istotną częścią organizacji każdej imprezy, zarówno skromnej jak i takiej na dużą skalę

Znalezienie perfekcyjnego dostawcy cateringu jest istotną częścią organizacji każdej imprezy, zarówno skromnej jak i takiej na dużą skalę. Śluby, imprezy firmowe, spotkania rodzinne to tylko niektóre okazje,  w których usługi cateringowe mogą okazać się niezbędne.  Niestety, nie ma standaryzowanego systemu klasyfikacji dla osób zajmujących się żywieniem, a każdy może rozpocząć własną działalność cateringową. Oto jak wybrać dobrego dostawcę żywności, aby jedzenie na Twoim wydarzeniu było czymś niezapomnianym.

 1. Zasięgnij opinii znajomych

 

Żadna reklama nie może zastąpić dobrej rekomendacji od kogoś znanego i zaufanego. Jeśli przyjaciel lub znajomy miał świetnego dostawcę jedzenia na przykład na swoim ślubie, być może nie musisz szukać dalej – wykorzystaj sprawdzoną firmę przy okazji organizacji swojego wydarzenia.

 2. Zaplanuj degustację

 

Firmy cateringowe, które dostarczają żywność powinny zaproponować Ci możliwość degustacji potraw. Pamiętaj jednak, że na degustacji zostaniesz poczęstowany najlepszymi produktami, jakie firma może zaoferować – nie zawsze tymi samymi, które są dostarczane na eventy. Często jest też ogromna różnica jakości pomiędzy przygotowaniem posiłku dla 2 w porównaniu do 500 osób.

 3. Weź pod uwagę specjalność firmy

 

Niektórzy specjaliści zajmujący się cateringiem specjalizują się w dużych imprezach i mają sprzęt i wiedzę fachową, aby profesjonalnie obsługiwać większą liczbę gości. Inni specjaliści od żywienia specjalizują się w mniejszych, intymnych imprezach, koktajlach lub nawet po prostu dostarczaniu obiadów na niewielką skalę. Uważaj na firmę, która twierdzi, że jest w stanie zająć się każdym rodzajem cateringu – jest szansa, że nie da rady zająć się żadnym.

 4. Zastanów się, czego potrzebujesz

 

Niektórzy specjaliści przygotowują i dostarczą pożywienie, które zamówiłeś, a nawet mogą jechać z produktem do innego miasta lub województwa.  Inni mogą zapewnić w pełni wyszkolonych kelnerów i personel pomocniczy. Jeśli masz formalne wydarzenie wymagające podania posiłku, to chcesz, aby firma cateringowa na tyle duża, aby zaspokoić Twoje wszelkie potrzeby. Zapytaj przedsiębiorcę, czy ich personel pochodzi z agencji pracy tymczasowej lub czy są stałymi pracownikami firmy cateringowej.  Personel, który pochodzi z agencji pracy tymczasowej może sugerować, że firma cateringowa rzadko obsługuje duże, formalne imprezy.

 5. Poproś o referencje

 

Zanim powierzysz jednej firmie przygotowanie cateringu na Twoją imprezę – poproś o referencje. Zamiast pytać o namiary na klientów, poproś też o skierowanie do kilku ostatnich wydarzeń, które były przez firmę obsługiwane.

 

 6. Zapytaj o świeżość żywności

Wiele zakładów żywieniowych idzie na skróty i przygotowuje potrawy przy użyciu produktów mrożonych. Świeże jest zawsze najlepsze – nalegaj na korzystanie tylko z usługodawcy, który używa świeżych produktów, a nie mrożonek.

 7. Przeczytaj umowę

 

Nigdy nie zatrudniaj kontrahenta bez podpisania szczegółowej umowy. To chroni twoje interesy w przypadku, gdy firma cateringowa nie przestrzega ustaleń. Kiedy zdecydujesz się na catering i zgodzisz się na cenę, podpisz umowę po jej dokładnym przeczytaniu.

 

 

Wybieraj sprawdzone diety pudełkowe. Toruń znajduje się w zasięgu firmy cateringowej Body Chief, specjalizującej się w cateringu dietetycznym. Odwiedź stronę internetową www.bodychief.pl, zapoznaj się z ofertą i sprawdź, czy w

Polecane artykuły