Jak właściwie zabezpieczyć swoją posesję?

Współczesne systemy zabezpieczające posesje są prawdziwie zaawansowane. Nikt z nas nie lubi myśleć o tym, że może stać mu się coś złego. Odpowiedzialny i zaradny pan lub pani domu wiedzą jednak, iż przysłowie „przezorny zawsze ubezpieczony” ma realne odniesienie w rzeczywistości.

Monitoring IP – co to takiego?

W ostatnim czasie szczególnie polecanym systemem zabezpieczającym jest tzw. monitoring IP. CCTV IP to telewizja w systemie zamkniętym wykorzystująca protokół internetowy. Głównym urządzeniem w tego rodzaju układzie jest kamera obsługująca protokół IP. Tego rodzaju urządzenie musi posiadać system operacyjny oraz mikroprocesor. Oprócz kamery należy się zaopatrzyć także w switch, kamerę oraz kable łączące wszystkie urządzenia. Do zalet CCTV IP można zaliczyć monitorowanie konkretnego miejsca z dowolnej lokacji na świecie. Oznacza to, że użytkownik jest w stanie pilnować swoją posesję np. podczas wakacji. Tego typu system wykorzystują np. urzędy miejskie. Co ciekawe, w przypadku władz miasta monitoring IP pozwala raczej na rozreklamowanie ciekawych turystycznie obiektów. System umożliwia bowiem pokazywanie obrazu w wysokiej jakości.

Videodomofony i fotopułapki

Na popularności zyskują także videodomofony – są to urządzenia, które przesyłają dźwięk i obraz. Dzięki nim można przeprowadzić rozmowę z osobą czekającą przy bramie do wejścia. Ze względu na to, że mamy dostęp do obrazu, bardzo łatwo sprawdzić, kto chce dostać się do mieszkania. Videodomofony sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej. Powalają na sprawdzenie autentyczności osoby dzwoniącej. Producenci tego rodzaju urządzeń prześcigają się w ofertach. Obecnie można znaleźć m.in. bramofony, videobramofony, videodomofony oraz zwykłe, znane wszystkim domofony.

Fotopułapki to urządzenia działające jak ukryte kamery – mają jednak o wiele szersze zastosowania. Po pierwsze posiadają własne zasilanie. Poza tym dzięki modułowi MMS i GSM mogą przekazywać informacje w postaci zdjęć na komórkę lub adres mailowy. Fotopułapki wykorzystuje się np. w leśnictwie. Dzięki nim można znaleźć sprawców kradzieży drewna lub zaśmiecania. Zdjęcia zrobione tego rodzaju urządzeniami mogą służyć jako dowody w postępowaniu sądowym.

Jaki system wybrać? Gdzie zaopatrzyć się w urządzenia?

Na rynku znajduje się szereg sklepów (w tym sklepów internetowych), które oferują różnego rodzaju urządzenia i systemy pozwalające na zabezpieczenie swojego domu/firmy/posesji. Nie warto jednak samodzielnie zaopatrywać się w aparaty. Intuicja w tym względzie nie pomoże – lepiej zdać się na fachowca. Doświadczony sprzedawca będzie umiał ocenić, jakie jest ryzyko kradzieży lub napadu w konkretnej lokalizacji oraz w co warto zainwestować. Dopiero po zdobyciu odpowiedniej wiedzy zamów odpowiednie sprzęty.

Skorzystaj z fotopułapek z zamontuj.to i monitoruj swoje miejsca 24h na dobę.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz