Jak ochronić nasz telefon?

iphone-500291_1280Telefony nosimy ze sobą wszędzie. W torebce, w plecaku, w teczce, mimo specjalnie przeznaczonych do tego kieszeni nasze smartfony często leżą gdzieś miedzy pomadką, a długopisem.

Z czasem, zarówno na ekranie, jak i obudowie telefonu, pojawiają się drobne zarysowania, a nawet pęknięcia, które z czasem uniemożliwiają nam sprawne użytkowanie sprzętu. Poniżej przedstawimy wam trzy sprawdzone sposoby, które chronią telefon przed ewentualnymi uszkodzeniami.

SPOSÓB 1 – Etui na telefon

Zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych dostępny jest teraz szeroki wybór etui do niemal wszystkich modeli telefonów. Te zamykane z boku, z funkcją przechowywania karty, świetnie sprawdzają się w roli podręcznego portfela. Inne modele, na przykład te zamykane od góry, świetnie sprawdzają się w damskich torebkach, w których znajduje się cała masa innych, mogących uszkodzić telefon rzeczy. Skórzane etui wspaniale chroni, nie tylko ekran, ale również całą obudowę. To skuteczny sposób na ochronę telefonu i zachowanie jego nieskazitelnego wyglądu przez wiele miesięcy, a nawet lat.  

SPOSÓB 2 – Szkło hartowane

Codzienne użytkowanie smartfonów sprawia, iż ekran urządzenia z czasem staje się mniej odporny na wszelkiego rodzaju zarysowania. Szkło hartowane zapewnia nam dodatkową powłokę, która skutecznie chroni nasz telefon przed śladami użytkowania. Dodatkowo, niniejszy produkt stanowi zabezpieczenie ekranu w sytuacji upadku. Należy jednak pamiętać o dokładnej i precyzyjnej instalacji szkła. Niechlujny sposób przyklejania dodatkowej szybki powoduje dostanie się pod nią bąbelków powietrza, które uniemożliwiają nam sprawne korzystanie z ekranu dotykowego i przyspieszają proces odklejania się zabezpieczenia.

SPOSÓB 3 – Plecki i inne akcesoria do telefonu

Dodatkową formę zabezpieczenia Twojego telefonu mogą stanowić również sylikonowe plecki, które skutecznie chronią sprzęt przed wszelkimi upadkami i zarysowaniami obudowy. Dla tych, którzy często są w podróży, równie przydatna może okazać się podstawka na telefon, która umożliwia nam nie tylko swobodne odbieranie telefonów, ale również korzystanie z takich aplikacji jak GPS. Natomiast dla miłośników morskiej żeglugi polecamy pokrowce wodoodporne, które pomagają ochronić smartfon przed ewentualnym zalaniem.

Polecane artykuły