Jak i gdzie wykorzystać kontenery?

Pojęcie kontenerów kojarzy się z transportem wielkogabarytowych przedmiotów, ale nie tylko. Mogą one spełniać wiele innych ról, również stacjonarnie. Jak i gdzie są wykorzystywane?

Kontenery na budowie

Jednym ze sposobów wykorzystania kontenerów jest stworzenie z nich miejsca składowania materiałów budowlanych lub zamkniętego pomieszczenia dla pracowników. Takie pawilony powinny być budowane wyłącznie z solidnych i trwałych elementów stalowych, które jednocześnie będą w miarę lekkie. Pozwoli to na użytkowanie kontenerów w dłuższej perspektywie czasowej, a ponadto będą one łatwe w transporcie. Po zakończeniu prac budowlanych w jednym miejscu będzie można je zapakować na samochody i przewieźć na nowo rozpoczynaną budowę. W wielu przypadkach firmy produkujące kontenery, np. firma Alicja, są w stanie je wykonać w dowolnym wymiarze, co pozwala na ich dostosowanie do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. Również typ konstrukcji stalowej oraz wygląd docelowy kontenera jest zależny od wyboru zamawiającego, przez co producent gwarantuje pełne zadowolenie klienta z finalnego pawilonu.

Kontenery budowlane mogą być wykorzystywane do tworzenia tymczasowych biur, składzików, szatni dla pracowników, pomieszczeń socjalnych na budowie czy zaplecza sanitarnego.

W podobny sposób budowane są kontenery magazynowe, które dodatkowo powinny być wyposażone w system izolacyjny i wentylację, aby zapewnić właściwe warunki dla przechowywanych w nich produktów.

Kontenery dla handlu

Pawilony handlowe są szybkie w budowie, wytrzymałe i estetyczne. Mogą być produkowane w formie kontenerów handlowych.  Można w nich prowadzić działalność w zakresie handlu i usług. Są one często wykorzystywane w formie kiosków, sklepów osiedlowych, kas biletowych, czy małych obiektów gastronomicznych, o ile spełniają wszystkie wymagania sanitarne.

Kontenery specjalnego przeznaczenia

Producenci oferują szerokiemu gronu klientów kontenery i pawilony o specjalnym przeznaczeniu, m.in. kontenery sanitarne, które mogą posłużyć jako toalety i przebieralnie na miejskich kąpieliskach, na imprezach plenerowych czy na boiskach sportowych. Szerokie możliwości zastosowania dają kontenery socjalne, zwłaszcza, że można je wewnątrz podzielić niewielkimi ściankami działowymi, tworząc w nich odrębne pomieszczenia.

Kontenery wykonywane z elementów metalowych mają zwartą, stabilną konstrukcję i szerokie pole do zastosowania w praktyce.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz