Jak dopasować rozmiar pierścionka?

Zaręczyny i oświadczyny nierozerwalnie wiążą się w naszej tradycji z koniecznością wręczenia wybrance serca pierścionka zaręczynowego. Mężczyzna musi jednak wcześniej wybrać go i kupić, a głównym problemem, przed którym staje taki klient jest podjęcie decyzji dotyczącej rozmiaru pożądanego pierścionka. Warto także wiedzieć, że nie wszystkie pierścionki można powiększyć lub zmniejszyć. Jak zatem wybrać właściwy rozmiar?

Rozmiary jubilerskie

W przypadku zakupu pierścionka musimy zapoznać się z tabelą rozmiarów, z jakiej korzystają jubilerzy. Na przykład na stronie sklepu jubilerskiego ELOi.pl zauważymy, że przy konfigurowaniu zamówienia dowolnego pierścionka mamy wybór spośród rozmiarów od 7 do 32, jeśli chodzi o biżuterię damską. Dla panów rozmiarówka jest nieco większa. Co jednak oznaczają poszczególne cyferki?

Otóż w Europie wykorzystywane są właśnie cyfry, generalnie od 5 do 34 dla określenia rozmiaru pierścionków. Najmniejszy rozmiar „5” odpowiada pierścionkom i obrączkom o obwodzie 45 mm oraz średnicy 14 mm. W Anglii rozmiar ten jest określany jako „G”, zaś w USA – jako „4”. Warto mieć tego świadomość, ponieważ „5” amerykańska nie będzie „5” europejską. Właściwie rozmiar ten będzie odpowiadał europejskiej „8” lub „9”.

Jak dokonać pomiaru?

Pierścionek zaręczynowy zwykle jest niespodzianką dla kobiety, dlatego partner musi wcześniej dokonać pomiaru jej palca na tyle sprytnie, aby nie była tego świadoma. Jeśli kobieta zdejmuje noszoną biżuterię na noc i zostawia ją np. w łazience, nie będzie problemu z jej zmierzeniem. Wystarczy wtedy, że weźmiemy do ręki suwmiarkę i zmierzymy wewnętrzną średnicę pierścionka. Pamiętać należy przy tym, aby sprawdzić, czy pierścionek ma idealnie kolisty kształt. W przeciwnym razie pomiar może okazać się błędny.

Gdy mamy dostęp do specjalnych pierścieni mierniczych, którymi posługują się jubilerzy, nie będzie nam sprawiało żadnego problemu to, aby zmierzyć palec wybranki. Wtedy jednak najpewniej będzie ona wiedziała, dlaczego partner chce znać ten parametr jej ciała. Jeśli zaręczyny nie muszą być niespodzianką, wraz z partnerką można złożyć wizytę u kilku jubilerów i sprawdzić, jaki ma rozmiar i jaki styl pierścionka jej odpowiada. Na tej podstawie następnie mężczyzna może sam wybrać pierścionek zaręczynowy na przykład z bogatej oferty internetowego sklepu jubilerskiego. Zwykle w cenie zakupu jest też usługa zwiększania lub zmniejszania pierścionka, jeśli zajdzie taka konieczność.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz