Jak dodać charakteru biurowej stylizacji

blur-businesswoman-close-up-407237Większość kobiet chce prezentować się wyjątkowo podczas wielu okazji. Zazwyczaj jednak zastanawiamy się, jakie wybrać stylizacje do pracy. Jeśli na danym stanowisku obowiązuje oficjalny dress code, musimy się go trzymać. Zazwyczaj stawiamy wtedy na marynarki, proste spódnice, oraz szpilki.

Panie, które chodzą w ten sposób ubrane przez wiele lat mogą potrzebować odmiany. Choć z pewnością damski garnitur czy garsonka to najbardziej ponadczasowa stylizacja to faktycznie może czasami potrzebować wprowadzenia bardziej interesujących detali.

Komplety biżuterii z kamieni szlachetnych

Dobrym rozwiązaniem są kamienie szlachetne. Jednak jeśli decydujemy się na kolczyki, łańcuszek oraz bransoletkę z kamieniami dobrze, jeśli będzie to komplet. Mieszanie kilku rodzajów kamieni może wyglądać mało elegancko. Oczywiście można je posiadać w swojej szkatułce, ale do każdej stylizacji wybieramy zazwyczaj jeden rodzaj biżuterii. Osiągnięcie harmonii nie jest wtedy trudne.

Srebrna biżuteria ponadczasowy dodatek

Duże możliwości stwarza biżuteria srebrna artystyczna. Srebro to kruszec, który kobiety kochają za jego trwałość, odporność, łatwość w utrzymaniu atrakcyjnego wyglądu oraz za niewygórowaną cenę. Niektóre srebrne projekty są niezwykle interesujące. Warto dodać w tym miejscu, że w srebrze wyjątkowo dobrze wyglądają panie o zimnym typie urody. Na podstawie koloru włosów czy oczu nie zawsze określenie to może być jednoznaczne. Zimny typ urody łatwo określić przyglądając się kolorowi swoich żył na nadgarstkach. Jeśli wpadają one w błękit lub fiolet, biżuteria srebrna będzie oddawać urodę danej kobiety.

Jeśli chodzi o wybór kolczyków to należy zwracać przede wszystkim uwagę na trwałość, rodzaj zapięcia oraz kształt i dobierać go do kształtu twarzy. Paniom o długich szyjach i wąskich podbródkach pasują kolczyki długie wiszące, ponieważ optycznie wydłużają twarz i nabiera ona większej symetrii.

Oryginalne bransoletki i naszyjniki

Jeśli chodzi o bransoletki, panie mają tutaj dużą swobodę. Dobrym pomysłem jest zastosowanie geometrycznych wzorów w srebrnej oprawie. Niezwykle interesująco wyglądają duże drewniane bransolety. Decydując się jednak na taki bardziej etniczny wizerunek, należy zachować konsekwencje i mieszać biżuterię z umiarem.

Srebrne naszyjniki to idealne uzupełnienie do białej lub błękitnej prostej koszuli. Ogromny wybór wisiorków o rozmaitych kształtach i typach sprawia, że wybór nie jest łatwy. Posiadanie kilku wisiorków w swojej kolekcji pozwala skomponować bardzo ciekawe naszyjniki.

Polecane artykuły