Hotelarstwo jako jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków zarówno w kraju, jak i poza jego granicami

studiowanieWielu maturzystów ma duże problemy z podjęciem decyzji o tym, co studiować. Często decydują się oni tak naprawdę w ostatniej chwili, jedynie przez zajrzenie do internetu w celu wyszukania statystyk mówiących o tak zwanych przyszłościowych kierunkach.

Jest to jednak temat, który bez wątpienia należy zgłębić, bowiem to, jaki kierunek wybierzemy, może zdecydować o tym, co będziemy robić do końca życia. Może, ale nie musi, bo wielu młodych ludzi w dzisiejszych czasach stara się przebranżowić, czyli zmienić branżę, w której się specjalizuje. Tak, jest to obecnie powszechne, ale po co tracić czas na studiowanie czegoś, po czym nie ma przyszłości, tylko po to, aby rok po zakończeniu studiów już myśleć o podjęciu następnych? Dlatego studia trzeba wybrać mądrze. Ważna jest też sama uczelnia, na której chcemy się uczyć – musi ona być wręcz wyspecjalizowana w kierunku, który oferuje. Taką uczelnią jest Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, oferująca kształcenie na kierunku Turystyka i Rekreacja.

Jednym z najbardziej przyszłościowych kierunków, nie tylko w naszym kraju, ale również za granicą, jest hotelarstwo. Wynika to z faktu, że Polska położona jest w samym centrum Europy, a przez to łączy się tu wiele szlaków komunikacyjnych i handlowych, ale również chociażby pielgrzymkowych. A przecież ludzie, którzy przebywają w naszych miastach chociażby przejazdem, oczekują tego, że będą mieli możliwość wykupienia noclegu i odpoczęcia. Jednak turyści nie trafiają do naszego kraju tylko przypadkowo, po drodze – często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele ma do zaoferowania Polska. Są tu przecież zarówno góry, jak i duża ilość jezior, a nawet morze – mamy więc wszystko to, co potrzebne jest krajowi, aby utrzymać napływ turystów w podobnej ilości przez cały rok. Muszą się oni jednak gdzieś zatrzymać, dlatego zarówno małe rodzinne pensjonaty, jak i domki turystyczne czy hotele są w naszym kraju potrzebne.

Ostatnimi czasy obserwuje się tendencję do wybierania mniejszych, bardziej kameralnych pensjonatów, gdzie panuje miła, rodzinna atmosfera, a nie wielkich, rozpoznawalnych marek hotelarskich, które swoim klientom oferują chłód korytarzy oraz uprzejmą, ale zdystansowaną obsługę. Ludzie nie zawsze mogą sobie pozwolić na nocleg w wytwornym hotelu, a często po prostu zwyczajnie nie chcą. I tutaj wkraczają małe pensjonaty, oferujące zarówno przyjazną atmosferę, czystą pościel, jak i smaczne jedzenie. Taki mały hotelik dla młodego człowieka, będącego absolwentem hotelarstwa, to na pewno marzenie, ale i również świetny pomysł na przedsięwzięcie.

Hotelarstwo rozwija się również w innych krajach. Wystarczy popatrzeć chociażby na Dubaj, miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które ponad dwadzieścia lat temu było jedynie pustynią. Dzisiaj krajobraz Dubaju to w większej części właśnie niezwykle nowoczesne i odważne, jeśli chodzi o budownictwo, hotele. Większość populacji Dubaju to obcokrajowcy, a liczba turystów w tym mieście w 2012 roku przekroczyła dziesięć milionów.

Jeśli więc chcemy studiować przyszłościowy kierunek, warto pomyśleć o hotelarstwie na WSHiG w Poznaniu, oferującej studia zarówno licencjackie, jak i magisterskie w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym, a dzięki swojej bogatej historii oraz współpracy z wieloma renomowanymi hotelami i restauracjami na całym świecie, zapewnia swoim studentom naukę na wysokim poziomie oraz zagraniczne praktyki.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz