Henna Swati – dlaczego warto farbować włosy henną?

Farbowanie to zło wcielone – takie hasła powtarzają Panie, które spaliły włosy farbami chemicznymi. Nie można ukrywać, że wiele z drogeryjnych produktów to po prostu niszczyciele naszych pięknych fryzur. Na szczęście na pomoc przybywa natura. Po co sięgać po chemiczne eksperymenty, jeśli o kolor możesz zadbać za pomocą ziół? Henna Swati to doskonały sposób na to, by uzyskać piękny, głęboki kolor i jednocześnie odżywić włosy.

Dlaczego farby chemiczne są złe?

Farby chemiczne niestety nie są dla naszych włosów neutralne. Oczywiście najgorsze są rozjaśniacze. Tego typu substancje dosłownie wżerają się we włosy i wysysają z nich kolor. Nie daj sobie wmówić, gdy fryzjerka szepnie, że rozjaśniacz po prostu „zbiera barwę”. Nie, nie, nie. Tego rodzaju substancja pali Twoje włosy po to, żeby wyciągnąć z nich ich naturalny kolor. Podobnym kłamstwem jest opisywanie rozjaśniacza jako sposobu na skuteczne zmycie starej farby. Pamiętaj – to tylko chwyty marketingowe.

Teoretycznie lepszym sposobem farbowania jest ich przyciemnianie. Wówczas nie palisz włosów zbyt mocno. Pamiętaj jednak, że ciemna farba także wpływa na łodygę włosa. Obciąża go i osłabia, przez co łatwiej o uszkodzenia mechaniczne.

Henna Swati – co to takiego?

Henna Swati to naturalny barwnik pozyskiwany z ziół. Tego typu farba wspaniale poprawia wygląd fryzury. Farbowanie włosów henną sprawia, że zyskują one na objętości i grubości. Niektóre kobiety przyznają nawet, że ich czupryna ma lepszy skręt. Warto wspomnieć o tym, że henna była przed laty w Indiach używana przede wszystkim do odżywiania włosów. Efekt koloryzujący był przyjemny, ale nie najważniejszy.

Z perspektywy koloryzacji najważniejszy jest fakt, że Henna Swati nie uszkadza włosów. Nie pali ich, nie odkształca, nie zatruwa. W porównaniu do farb z amoniakiem henna jest wręcz jak ziołowy balsam do włosów.

Henna Swati – jakie kolory można uzyskać?

Jedyną wadą henny Swati jest to, że nie można z jej pomocą uzyskać koloru blond. Zioło to nie ma właściwości rozjaśniających. Dzięki hennie możesz natomiast uzyskać wspaniałe ciemne kolory. Marzyłaś o pięknych, rudo-kasztanowych włosach? Henna Swati pozwoli Ci uzyskać głęboki mahoniowy, bardzo naturalny odcień. Ziołowa farba umożliwia także osiągnięcie ciemnego, czekoladowego brązu oraz czerni. Co ważne, henna nie zostawia na włosach brzydkiej, niebieskiej łuny przypominającej chemiczny środek. Włosy pofarbowane henną świecą się na złoto lub rudo sklepateraz.pl.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz