Grzybica ogólnoustrojowa – jak sobie pomóc?

oregano-321037_640-2Grzybica ogólnoustrojowa może dopaść tak naprawdę każdego. Jest to coraz bardziej popularna dolegliwość dopadająca społeczeństwo. Na szczęście istnieją sposoby, aby pozbyć się nieprzyjemnego schorzenia.

Dieta

Podstawą przy pozbywaniu się grzybicy ogólnoustrojowej jest zmiana diety. Przede wszystkim powinno się wyeliminować cukier w okresie leczenia. Oprócz tego powinno się unikać spożywania alkoholu, przetwarzanej żywności, czy nawet owoców ( tyczy się do wszystkim z wyjątkiem cytryny). Drożdże żywią się nim, dzięki czemu są w stanie przetrwać. Dobrze jest spożywać duże ilości warzyw i owoców, a także protein. Warto jednak pamiętać o tym, że odpowiednia dieta zapobiega jedynie przyrostowi kolejnych drożdży. Nie eliminuje jednak starych. Stąd też konieczne jest stosowanie odpowiednich lekarstw.

Lekarstwa i zioła

Lekarstwa, które mają za zadanie unicestwić drożdże można dostać bez problemu w aptece. Te silniejsze jednak są przepisywane jedynie na receptę. Stąd też konieczne będzie udanie się do lekarza, aby taką receptę wypisał. Oprócz gotowych środków, warto również stosować naturalne zioła, które przyczyniają się także do unicestwienia drożdży. Przykładowo można używać naturalny olejek z oregano na grzybicę, ocet jabłkowy, olej goździkowy, czy świeży czosnek. Wszystkie te substancje przyczyniają się do wyeliminowania grzybicy, a przy tym wpływają pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Są to substancje, które oprócz walki z grzybicą wspomagają pracę układu odpornościowego, dzięki czemu w przyszłości będzie istniało mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania.

Jelita

Przy grzybicy należy wspomagać również pracę jelit. Są one kluczem do wyeliminowania choroby i niszczą się, kiedy ona występuje. Dlatego też, należy przyjmowania naturalne, zdrowe bakterie, które pomogą w walce z grzybicą. Im będzie ich więcej, tym szybciej będzie można usunąć nieprzyjemne drożdże. Można je przyjmować w pożywieniu, albo w tabletkach dostępnych w aptece. Dawkę powinno się jednak uzgodnić z lekarzem.

 Źródło: Sklep ze zdrową żywnością online

Polecane artykuły