Gdzie spędzić najbliższe ferie zimowe?

Okres świąt Bożego Narodzenia oraz ferie zimowe to okazja do wypoczynku dla całej rodziny. Chcąc spędzić aktywnie wolny czas, decydujemy się na wyjazdy w góry, aby choćby zaznać zimowego szaleństwa. Trzeba jednak przyznać, że zima w polskich górach w ostatnich latach nie zachwyca, a warunki na stokach narciarskich często nie są zadowalające, dlatego też warto wybrać się tam, gdzie mimo wszystko z pewnością spędzimy aktywnie czas.

Polacy na stokach

Najnowsza badania wykazują, że coraz więcej Polaków decyduje się na uprawianie sportów zimowych. Co piąta pytana osoba, czyli około 20 proc. potrafi jeździć na nartach lub na snowboardzie, a liczba ta z roku na rok wzrasta. Każdego roku wiele tysięcy ludzi wynajmuje prywatnego instruktora jazdy, aby prawidłowo nauczyć się nie tylko jeździć, ale również hamować, wjeżdżać na wyciągach, a nawet odpowiednio się przewracać.

W tym roku w górach przebywało około 3 milionów Polaków, 40 proc. z nich decyduje się na zagraniczne stoki. Co więcej, coraz chętniej na stoki wybierają się z nami dzieci, dzięki czemu możemy zaplanować sobie wspaniałe rodzinne ferie. Największą popularnością cieszą się ostatnio austriackie Alpy, które w ostatnim sezonie odwiedziło ponad 300 tys. polskich narciarzy i snowboardzistów. Minęły już czasy, kiedy to zagraniczne stoki narciarskie i kurorty były dla Polaków nieosiągalne. Wybierają oni najczęściej Austrię ze względu na dosyć bliskie położenie.

Zaplanujmy wyjazd z wyprzedzeniem

Dużo rodzin decyduje się na spontaniczny wyjazd, a także na poszukiwanie noclegów oraz rozeznanie stoków już na miejscu. Jest to dobry pomysł, jeśli uczestnikami są wyłącznie osoby dorosłe, które zawsze zorganizują sobie czas i mają wiele możliwości. Jadąc jednak na ferie z dziećmi, warto zaplanować cały wyjazd znacznie wcześniej, aby nikt się nie nudził i wszyscy byli zadowoleni.

Sporo osób korzysta z usług profesjonalnych biur podróży, takich jak Beskid Travel, oferujących rodzinne wyjazdy narciarskie. W taki sposób będziemy mieli zorganizowane nie tylko noclegi, ale również dojazd, wyżywienie, a także rozmaite trasy narciarskie. Tego rodzaju biura podróży zapewniają również szkolenia oraz treningi narciarskie, dzięki czemu każdy członek rodziny może uczyć się zimowego sportu pod kątem profesjonalistów.

Dzięki takim miejscom, jak Beskid Travel zorganizujemy wyjazd na narty z dziećmi pod każdym aspektem. Przede wszystkim będzie to bezpieczny wypoczynek połączony z aktywnym spędzaniem czasu i dużą dawką radości.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz