Gaśnica – ale jaka?

powder-extinguisher-1750257_960_720Poczucie bezpieczeństwa to jedna z fundamentalnych potrzeb każdego człowieka. Aby móc spać spokojnie, warto zainwestować w środki ostrożności. Nie tylko w domu, ale i w firmie, samochodzie czy nawet w garażu dobrze czuć się bezpiecznie. O czym trzeba pamiętać? Dziś pod lupę bierzemy gaśnice – jak wybrać odpowiednią?

Gaśnica – ale jaka?

Gaśnica jest środkiem bezpieczeństwa, którego obecności wymaga się wszędzie – od samochodów do miejsc, które odwiedzają tłumy, takich jak galerie handlowe. Często nawet nie rzuca się w oczy, a to dlatego, że można przechowywać ją na różne sposoby. Najczęściej zaczepia się ją na specjalnym haku na ścianie. Rozmiary gaśnic także są zróżnicowane. Do najpopularniejszych rodzajów gaśnic należy gaśnica proszkowa. Można gasić nią pożary ciał stałych, które nie tylko podczas spalania powodują płomień, ale też ulegają rozżarzeniu i topnieniu. Pomimo bardzo wysokiej skuteczności działania, ten typ gaśnic ma również dużą wadę – zabrudzenia wywołane działaniem środków chemicznych zawartych w proszku gaśniczym zwykle są nieusuwalne i w niemal wszystkich przypadkach uniemożliwiają ponowne używanie danych sprzętów po ugaszeniu pożaru. Kolejny popularny rodzaj gaśnic to gaśnica śniegowa. Stosuje się je w przypadku konieczności w laboratoriach, lakierniach i stacjach benzynowych. Za ich pomocą można ugasić pożary palnych cieczy i substancji stałych topiących się pod wpływem ciepła. Gaśnice te są łatwe w obsłudze oraz serwisowaniu.

Dokąd po gaśnicę?

Zawsze lepiej wcześniej pomyśleć o swoim bezpieczeństwie i zaopatrzyć się w gaśnicę. Duży wybór środków gaśniczych znaleźć można na stronie internetowej www.sklep-firetech.waw.pl. Produkty sprzedawane przez tę firmę charakteryzują się wysoką jakością, którą można nabyć za naprawdę rozsądną cenę. Oprócz gaśnic w ofercie znajdą Państwo także farby i lakiery ognioochronne, elementy potrzebne do założenia systemu sygnalizacji pożaru, apteczki i wiele innych. Członkowie zespołu Firetech to profesjonaliści, którzy z uśmiechem na twarzy doradzą odpowiednie rozwiązanie i wyjaśnią działanie każdego produktu. Krótko mówiąc, w jednym miejscu znaleźć można wszystko, czego potrzeba, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim. Siedziba sklepu zlokalizowana jest w Warszawie. Klienci mogą dokonywać zamówień online poprzez stronę internetową, adres e-mail lub telefonicznie. Istnieje możliwość wysyłki na teren całej Polski.

Polecane artykuły