Folie samoprzylepne z najwyższej półki

Folia transferowa jest świetnym sposobem na przenoszenie wybranych wzorów na jakąś powierzchnię. Jej dużą zaletą jest fakt, że można ją bez problemu zdjąć nawet po 6 miesiącach i nie zostawić żadnych śladów. Co więcej jest ona odporna na rozciąganie, dlatego da się ją dopasować do powierzchni dokładnie i idealnie.

Rodzaje folii samoprzylepnych

Folie samoprzylepne mają różne zastosowanie, które jest uzależnione od potrzeb. Istnieją różne ich rodzaje, dzięki czemu możliwe staje się wykorzystanie ich na wielu płaszczyznach. Można je stosować na wielu materiałach i dzięki nim możliwe jest zabezpieczenie przed ewentualnym uszkodzeniem. Występują np. folie monomeryczne, polimerowe, ploterowe, montażowe itd.

Warto zapoznać się z informacjami na temat dobrych producentów, aby móc zakupić taki rodzaj folii, który sprawdzi się w każdym przypadku i na długo.

Zalety folii transferowej

Folia transferowa może służyć np. do stworzenia jakiegoś gadżetu, mającego być prezentem. Nadaje się np. do ozdabiania koszulek czy poduszek czy innych materiałów. Można je też wykorzystywać przy wykonywaniu dekoracji czy w reklamie. Za każdym razem, kiedy się ją naklei, jest ona oczywiście całkowicie niewidoczna, ale zabezpiecza przed uszkodzeniami i zniszczeniami. Folie tego rodzaju występują z wykończeniem matowym albo błyszczącym – w zależności od preferencji klienta. Wszystkie elementy transferowe cechują się wykorzystaniem słabszego kleju niż to występuje w przypadku folii ploterowych. Dzięki temu można dokładnie przenieść daną grafikę albo napis dokładnie tam, gdzie się tego chce, nie niszcząc podłoża przy złym ruchu czy złym dopasowaniu za pierwszym razem. Za pomocą folii transferowej można naklejać bez powstawania pęcherzyków powietrza. Cechuje ją też większa stabilność nawet, kiedy występują wysokie temperatury.

Z podkładem i bez podkładu

Folia transferowa występuje w postaci z podkładem albo bez podkładu. Ta bez podkładu charakteryzuje się tym, że można ją zastosować tylko jeden raz – po tym, jak się ją zdejmie, jest już zniszczona i nie da się jej użyć ponownie. Odkleja się ja z rolki, na którą już nie ma powrotu. Natomiast ta z podkładem właśnie dzięki podkładowi może być stosowana kilka razy – aż przestanie się do czegokolwiek nadawać. Trzeba tylko pamiętać, aby przypadkiem nie zabrudzić kleju, bo wtedy nie da się go ponownie użyć albo odklei się samoczynnie po krótkim czasie.

Producentem, który w swojej ofercie ma taki rodzaj folii jest Fabertec. Proponuje on swoim klientom folie najlepszej jakości.

Polecane artykuły