Firma na wycieczce – co warto wiedzieć

antwerp-1187997_1280Za każdym sukcesem firmy stoją pracownicy, którzy w tygodniu dbają o zrealizowanie wszystkich celów przedsiębiorstwa. Najefektywniejszym rozwiązaniem, jest behawioralne zarządzanie ludźmi, zgodnie z myślą “zadbaj o swoich ludzi, a oni zadbają o biznes”.

Stosowanych jest wiele programów motywacyjnych, jak premie miesięczne, dofinansowanie do wyjazdów, dodatkowe benefity w postaci kart sportowych lub biletów do teatru. Wymienione rozwiązania, niestety, nie mają wpływu na “zgranie” zespołu. W takim wypadku, idealnym rozwiązaniem są wyjazdy integracyjne.

Organizacja to podstawa

Jeśli w twojej firmie nie ma działu, który bezpośrednio zaplanuje wszystkie atrakcje, warto wybrać najlepsze biuro podróży, które za odpowiednią opłatą, zajmie się organizacją wydarzenia od A do Z. Mowa tu o kompleksowej obsłudze – doradztwo w doborze miejsca, podstawienie autokaru pod firmę, zapewnienie opieki od pilota wycieczki, wykupienie biletów na dodatkowe atrakcje. Twoja firma powinna jedynie zgłosić zapotrzebowanie i opłacić fakturę.

Czynniki, na które warto zwrócić uwagę to: cena, nocleg, wyżywienie oraz atrakcje dodatkowe, typu paintball, ognisko z kiełbaskami lub rozwijające spotkania z trenerem biznesu w ciągu dnia. Dobrze zdecydować się na doświadczone biuro, które działa na rynku od wielu lat. Jeśli przeszukiwanie internetu jest zbyt czasochłonne, zawsze można skorzystać z bezpłatnych porównywarek biur, które organizują wycieczki integracyjne.

Najlepsze atrakcje na wyjeździe

Do najbardziej popularnych atrakcji, które zawsze spotykają się z dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników są: paintball, ogniska oraz sala balowa z kolacją i muzyką do tańca. Kasyno również jest ciekawą alternatywą. Jeśli gra na pieniądze nie zgrywa się z polityką firmy, można podzielić pracowników na drużyny i grać na żetony. Najlepszy zespół otrzyma ustaloną nagrodę, na przykład kosztowny alkohol, bilety do kina lub teatru.

Ciekawym pomysłem, jest dopasowanie atrakcji do odwiedzanego regionu. W górach warto wspólnie zdobyć szczyt, nad jeziorem wybrać się na żaglówkę lub wspólne nurkowanie. Nad morzem ciekawą atrakcją są połowy i zorganizowanie konkursu, kto złowi największą rybę.  

Inwestycja w kapitał ludzki

wyjazdy dla pracowników to świetna okazja do zintegrowania zespołu, wzajemnego poznania się od niebiznesowej strony. Warto w taki sposób inwestować w kapitał ludzki, ponieważ łączy się przyjemne z pożytecznym.

Polecane artykuły