Drony zamiast kamer – czy to ma sens?

XXI wiek to przede wszystkim ogromny rozwój technologii. Dzięki niej jesteśmy w stanie zastąpić tradycyjne rozwiązania nowoczesnymi metodami, które dają nam oszczędność czasu oraz pieniędzy. Ostatnimi czasy wiele mówi się o dronach, czyli bezzałogowych statkach powietrznych, które pełnią funkcję kamery. Jakie zastosowania w dzisiejszym świecie znajduje to urządzenie?

Dron do zadań specjalnych

Drony wykorzystuje się do fotografowania oraz filmowania z powietrza. Szacuje się, że w ostatnim czasie zakupiło je nawet kilkaset tysięcy Polaków. Z urządzeń tych korzystają biura nieruchomości, deweloperzy, zarządcy obiektów rekreacyjnych, a także osoby prywatne. Dzięki niemu możemy doskonale przedstawić to, co chcemy pokazać. Drony wykorzystywane są również do monitorowania różnych obiektów, a w niektórych krajach nawet do ścigania przestępców.

Efekty pracy dronów stanowią doskonały materiał promocyjno-reklamowy, a także kontrolny. Zdjęcia oraz filmy przygotowane przy ich użyciu to świetna reklama dla takich obiektów jak hotele, pensjonaty, parki zabaw, aquaparki, czy też parków rozrywki. Nie ma więc co się dziwić, że tylu przedsiębiorców z nich korzysta.

Wykonaj film swoich marzeń

Chcąc filmować z powietrza, musimy zainwestować w dobrej jakości sprzęt. Takie drony mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, jednak nie każdego stać na takie gadżety. Inną, korzystniejszą opcją jest wynajęcie firmy, która zajmuje się obsługą dronów. O co w tym chodzi?

Na rynku istnieją profesjonalne firmy, takie jak UavWay, specjalizujące się w filmowaniu z powietrza w Warszawie. Ta, jak i inne firmy świadczą różnego rodzaju usługi – wystarczy zlecić wykonanie konkretnego filmu lub zdjęć i po jego otrzymaniu wykorzystywać materiały jako reklamę. Dysponują one wysokiej jakości sprzętem, dzięki czemu otrzymamy solidny i wyraźny materiał.

Firmy takie jak UavWay zajmujące się filmowaniem dronem, dokładnie planują ich trasę przelotu, ujęcia, a także zdjęcia konkretnych obiektów. Pozwala to na zaplanowanie i zoptymalizowanie wylotu jeszcze na etapie uzgodnień ze zleceniodawcą. Możemy więc dokładnie zaplanować strategię reklamową naszej firmy lub obiektu, a nawet samodzielnie sterować dronem podczas jego lotu.

Drony to także świetny sposób na ochronę obiektów. Podczas gdy stacjonarne kamery nie zawsze są w stanie wychwycić niektóre miejsca czy zdarzenia, tak drony dzięki stałemu przemieszczaniu się nie pominą ani jednego momentu. Wiele państwowych instytucji w krajach zagranicznych wykorzystuje je jako dodatkowy sposób ochrony.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz