Dlaczego warto wysłać swoje dzieci na wakacje pod żaglami?

Pośród ofert wakacyjnych kolonii, coraz większym zainteresowaniem zarówno młodzieży jak i rodziców cieszą się obozy żeglarskie. Takie wakacje pozwalają naszym dzieciom przeżyć wspaniałe przygody w niezwykłej atmosferze oraz zawrzeć wiele ciekawych znajomości, które mogą przerodzić się w długoletnie przyjaźnie.

Polska dysponuje idealnymi warunkami umożliwiającymi rozpoczęcia przygody z żeglarstwem. Wiele osób, które choć raz zakosztowało tej formy odpoczynku pragnie wracać na pokład ponownie, na co z pewnością ma wpływ atmosfera panująca na łodzi. Magia urokliwych jezior mazurskich, mnogość przygód oraz wiele innych elementów sprawiają, że młodzieżowe obozy żeglarskie mogą być niezwykłym pomysłem na wakacyjne kolonie dla naszych dzieci.

Na rejsie, nasza pociecha nauczy się odpowiedzialności, rozwinie umiejętności interpersonalne, przeżywając bardzo często pierwszą, tak niesamowitą przygodę w swoim życiu. Dodatkowo profesjonalne obozy kończą się egzaminem zapewniającym patent żeglarski, przydatny później w wielu sytuacjach, jak choćby podczas wynajęcia łódki czy motorówki. Na pokładzie dzieci uczą się efektywnej pracy w zespole, która może okazać się bezcenną umiejętnością w ich dorosłym życiu.

Chcąc wysłać swoje latorośle na wodne wakacje musimy zapewnić im najlepszą możliwą opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry opiekunów, która na łodzi spędziła wiele czasu i doskonale zna się na pracy z młodzieżą. To bardzo istotne, aby nasza pociecha oprócz zabawy w dobrej atmosferze miała opiekę profesjonalisty potrafiącego poradzić sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Mazury bywają kapryśne, dlatego dobrze sprawdźmy kwalifikacje ludzi, którym chcemy powierzyć opiekę nad naszymi dziećmi.

Profesjonalnym organizowaniem żeglarskich obozów młodzieżowych w Polsce zajmuje się m.in. działające od 12 lat Centrum Podróży „Masz Wakacje”, które na swojej stronie www.kolonieiobozy.net oferuje kompleksowe propozycje w tym zakresie. Doświadczona i starannie wyselekcjonowana kadra może zagwarantować w pełni bezpieczne rejsy, podczas których nasze dzieciaki nie będą narzekały na nudę.

Żeglarskie propozycje wakacyjne stanowią świetny pomysł na wynagrodzenie swoim latoroślom długiego roku szkolnego. Oprócz licznych przygód i niezapomnianej zabawy w rytmie mazurskich szant, nasze dzieci nauczą się wielu ciekawych rzeczy wymagających szybkiego podejmowania decyzji, a także przekonają się jak ważne w życiu są odpowiedzialność oraz praca zespołowa.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz