Dlaczego flowpack?

490Jeszcze niedawno na rynku polskim królowały pakowaczki do worków foliowych próżniowych. Stopniowo asortyment maszyn do pakowania i rodzajów folii zwiększył się przez owijarki zgrzewarki, zaklejarki do folii technicznych, spożywczych, taśm klejących i spinających. Weszły na rynek maszyny poziome i pionowe do folii flowpack.

Jeszcze niedawno na rynku polskim królowały pakowaczki do worków foliowych próżniowych. Stopniowo asortyment maszyn do pakowania i rodzajów folii zwiększył się przez owijarki zgrzewarki, zaklejarki do folii technicznych, spożywczych, taśm klejących i spinających. Weszły na rynek maszyny poziome i pionowe do folii flowpack.

Folie flowpack to folie na bazie BOPP, PE lub laminatów stosowane do maszyn pakujących Flow Pack zarówno poziomych jak i pionowych. Dostępne są w różnych grubościach i szerokościach. Mogą być perforowane macro, micro bądź laserowo. Mogą być z kolorowym nadrukiem albo bez. Maszyny można doposażyć tak by drukowały datę i numer serii danego pakowanego towaru. Można produkować opakowanie z euro zawieszką. Folie produkowane są w różnego rodzaju rolkach.

To opakowanie jest trwałe, nie przepuszcza powietrza oczywiście gdy nie jest perforowane. Stosowane jest do różnego rodzaju produktów żywnościowych takich jak świeże warzywa, ogórki kiszone, kapusta kiszona, owoce, produkty sypkie takie jak sól, groch, fasola i inne. Do produktów chemicznych takich jak proszki do prania, nawozy sztuczne i produkty płynne takie jak np. mydła. Z powodzeniem można w nie pakować różnorodne produkty techniczne jak na przykład karty pamięci do komputerów, komponenty maszyn itp. Opakowania wykorzystywane są również w przemyśle farmaceutycznym.

Najważniejszym jednak atutem tych opakowań jest niski koszt wytworzenia, elastyczność w doborze pakowanego towaru, łatwość w obsłudze maszyn pakujących, niezawodność i wszechstronność zastosowania. Pakowanie w folię flowback przedłuża nam przydatność towarów do spożycia. Jest estetyczne i wytrzymałe. Pakuje się w nie mrożonki, makarony, kasze, wędliny,mięsa, mleko, a nawet pellet. Wejście maszyn Flow Pack zrewolucjonizowało rynek opakowań. Obecnie opakowania foliowe zawładnęły światem.

Oczywiście rodzaj dobranej do produktu folii jest priorytetem. Inna bowiem będzie do spożywki , a inna do produktów technicznych, jeszcze inna do płynnych. Mamy folie rozciągliwe techniczne i spożywcze, termokurczliwe jak polietylenowa, poliolefinowa czy PCV. Folie barierowe i automatowe. Te ostatnie stanowi polipropylen, folia barierowa PA-PE i PET-PE. Są również folie piankowe i pęcherzykowe. Rodzaj dobranej do pakowania folii zależy od naszych indywidualnych potrzeb i produktu pakowanego. Różne rodzaje opakowań uzyskane z folii to począwszy od worków foliowych, taśm klejących z nadrukiem bądź bez, taśm spinających po tekturę falistą. Obecnie do niektórych z tych folii dodano dno. Powstał nowy produkt opakunkowy, który może być wystawiany pionowo tworząc jednocześnie wystawę sklepową.

 

 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz