Deszczownica

d2f9ceef06bd4388a02508dec6f633edDeszczownica to bardzo atrakcyjny element prysznica. Jej działanie polega na rozproszeniu strumienia wody, tak, że płynie ona jak kropelki lekkiego bądź silniejszego deszczu. Gwarantuje to bardzo relaksującą i przyjemną kąpiel.

            Deszczownica to bardzo atrakcyjny element prysznica. Jej działanie polega na rozproszeniu strumienia wody, tak, że płynie ona jak kropelki lekkiego bądź silniejszego deszczu. Gwarantuje to bardzo relaksującą i przyjemną kąpiel.

            Dostępne w sklepach deszczownice są bardzo różnorodne. Ich kształty, rozłożenie otworów na wodę, czy  programy do jej emitowania dostarczają bogatego wyboru. Każdy znajdzie dla siebie odpowiadający mu produkt, który przemieni nawet tak codzienne chwile, jak poranny, czy wieczorny  prysznic w chwilę prawdziwego odprężenia. Jeśli dysonujemy odpowiednią ilością miejsca możemy zakupić deszczownicę  dużej średnicy, największe mogą mieć nawet 60 cm. W małych przestrzeniach sprawdza się niewielka  deszczownica do 20 cm średnicy.

            Najbardziej uniwersalne są deszczownice pozwalające regulować strumień wody. Może on przybrać formę delikatnego deszczy lub silnego strumienia. Dla bardzo wymagających osób przygotowane są deszczownice automatycznie sterowane i podświetlone. Oprócz deszczownic okrągłych można wybrać prostokątne, kwadratowe lub takie, których kształt umożliwia kaskadowe spływanie strumienia wody.

            Deszczownica jest możliwa do zamontowania w prawie każdym prysznicu, można ją podłączyć w miejscu klasycznej słuchawki, w sposób podtynkowy lub sufitowo. W zależności od tego na jaką opcję się zdecydujemy możemy ją kupić osobno, jako pojedynczy element lub w zestawie z baterią lub panelem prysznicowym. Najprostsze jest podłączenie głowicy prysznicowej w miejscu klasycznej słuchawki. Zostaje ona przymocowana do drążka lub panelu prysznicowego i połączona z baterią tradycyjnym wężem łazienkowym.

            Nowoczesny wygląd prysznica gwarantuje deszczownica podtynkowa, która zamiast elastycznego węża podłączona jest do sztywnej rury  stanowiącej jednocześnie jej uchwyt. W takim wypadku widoczna jest tylko głowica prysznicowa i jej uchwyt umocowany do sufitu bądź ściany. Jest to eleganckie rozwiązanie sprawdzające się we wnętrzach urządzonych nowocześnie, w minimalistycznym stylu, lub w pokojach hotelowych.

            Deszczownice sufitowe montuje się z kolei w suficie podwieszanym. Jest to instalacja bardzo wymagająca, gdyż należy dostosować do niej instalacje wodną, doprowadzić ją pod strop, i zapewnić  odpowiednią przestrzeń między stropem, a okładziną sufitu odwieszanego.

            Deszczownica wykonana z jakościowych materiałów służy przez wiele lat, nie rdzewieje, nie matowieje, jest łatwa w pielęgnacji i utrzymaniu czystości. Raz wybrana zostaje na  długo w łazience swoich właścicieli.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz