Czym się kierować wybierając dostawcę gazu?

zbiornikiWybór odpowiedniego dostawcy gazu jest niewątpliwe jednym z tym czynników, które mogą w dużej mierze zdeterminować kondycję naszego domowego budżetu. Czytając reklamy dostawców gazu, nierzadko można się natknąć na informacji „najwyższej na rynku jakości”. W rzeczywistości jednak, kiedy zmieniamy dostawcę gazu, nie zmieniamy samego gazu, z którego będziemy korzystać, na jakiś inny. Istnieje bowiem tylko kilka wielkich światowych koncernów, które zajmują się przesyłem oraz dystrybucją gazu ziemnego. Najpewniej więc, zmieniając dostawcę gazu na innego dalej będziemy używać gazu pochodzącego od tego samego dystrybutora.

Z tego powodu, czynnik pt. jakość gazu w ogóle nie powinien być brany pod uwagę przy wyborze dostawcy, ponieważ, inaczej niż chociażby w przypadku benzyny, jest to tylko i wyłącznie konstrukt marketngowy.

Na co więc, przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę, dokonując wyboru w zakresie takich usług, jak dostawy gazu łódzkie? Wydaje się, że można wskazać tutaj kilka najbardziej istotnych czynników. Pierwszym spośród nich jest cena, przy należy pamiętać, że obliczenie ceny w przypadku dostaw gazu jest nieco bardziej skomplikowane, niż ma to miejsce chociażby w przypadku rachunków za prąd lub telefon. Musimy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak chociażby długość okesu rozliczeniowego(może to być jeden miesiąc albo trzy miesiące) a także opłata abonamentowa. Często zdarza się tak, że dostawcy reklamują dostarczany przez siebie gaz jako tańszy, niż u konkurencji, co wydaje się prawdą tylko do momentu sprawdzenia wysokości opłaty abonamentowej.

Kolejne czynniki, jakie należy wziąć pod uwagę wybierając dostawcę gazu, to gwarancja stałej ceny w przeciągu całego okresu trwania umowy. Gwarancja powinna dotyczyć zarówno ceny samego gazu, jak i opłaty abonamentowej. Warto również uwzględnić w naszych rachubach takie pozycje, jak czas trwania umowy, długość okresu wypowiedzenia umowy oraz, oczywiście, renomę jaką cieszy się dany dostawca. Rzecz jasna, przed złożeniem podpisu na umowie należy dokładnie ją przeczytać a w razie występowania jakichś niejasności lub dwuznacznie brzmiących terminów- poszukać innego dostawcy. 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz