Czy warto zakupić komputery poleasingowe?

photo-1527234639945-70d78416bd7dZakup komputera to zazwyczaj inwestycja długoterminowa, która poprzedzona jest skrupulatną analizą rynku i zasięgnięciem opinii ekspertów. Trafny wybór może nam pozwolić na użytkowanie przez długi okres czasu na dobrym poziomie.

Zakup komputera to zazwyczaj inwestycja długoterminowa, która poprzedzona jest skrupulatną analizą rynku i zasięgnięciem opinii ekspertów. Trafny wybór może nam pozwolić na użytkowanie przez długi okres czasu na dobrym poziomie. Kluczowym aspektem jest stosunek ceny do jakości. W przypadku komputerów poleasingowych jest on zazwyczaj bardzo korzystny, dlatego to rozwiązanie zyskuje coraz więcej chętnych, zarówno wśród osób prywatnych, jak i posiadaczy działalności gospodarczych.

Komputery poleasingowe – skąd się wzięły?

Komputery poleasingowe to sprzęt, który został zabrany przez firmę w formie leasingu dla swoich pracowników. W trakcie jego użytkowania spłaca się raty leasingu, a następnie wykupuje się sprzęt i zazwyczaj sprzedaje firmom skupującym komputery używane. W większości przypadków pomimo eksploatacji są one w bardzo dobrym stanie. Cechują się dużą wytrzymałością. Posiadają metalowe obudowy i wygodną klawiaturę. Elementy plastikowe czy zawiasy są znacznie mocniejsze i bardziej odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania. Dzięki temu przez dłuższy okres czasu zachowują elegancki wygląd. Większość tych komputerów posiada znacznie lepsze podzespoły, niż te wykorzystywane w produkcji detalicznej. Dobrym przykładem jest tutaj ekran – w komputerach poleasingowych zazwyczaj są to wyświetlacze matowe, które przy dłuższej pracy i większym nasłonecznieniu nie męczą tak wzroku użytkownika.

Dlaczego tak jest?

Z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest marka – komputery poleasingowe to zazwyczaj produkty uznanych marek, takich jak Apple, Dell, Lenovo czy HP. Drugim powodem jest linia biznesowa, która posiada inne komponenty niż linia detaliczna. Tutaj przede wszystkim możemy zaobserwować znaczne różnice pomiędzy laptopami poleasingowymi, a laptopami nowymi.

W rezultacie nawet pomimo faktu, że jest to sprzęt używany to w większości przypadków jest on znacznie bardziej efektywny i pozwala na dłuższy okres funkcjonowania.  

Polecane artykuły