Czy warto kupować rzeczy online?

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej udać się do sklepu i wybrać jakąś rzecz osobiście ją widząc, czy też zdecydować się na wygodną formę zakupów przez internet. Co można kupować online, a jaką rzecz warto raczej kupować na żywo? Oto wszystkie za i przeciw takowych rozwiązań!

Zakupy online

Kupując online – w sklepach internetowych – przede wszystkim nastawiamy się na wygodę. To rozwiązanie dla tych, którzy mają mało czasu i nie chcą go dodatkowo marnować chodząc od sklepu do sklepu w poszukiwaniu czegoś dla siebie. Mowa tu zarówno o zakupie prezentów dla bliskich, ciuchów czy kosmetyków dla siebie, jak i także o zakupach spożywczych – także i w Polsce istnieją obecnie firmy, w których można zamawiać produkty online, a przewoźnicy dostarczą je (świeże!) prosto do naszego domu. Tracimy zatem mniej czasu, a przy tym nie musimy niczego dźwigać. Warto również zdać sobie sprawę, że sklepy internetowe oferują większą ilość produktów niż sklepy stacjonarne – gdy jakaś bluzka nie jest już dostępna na półce, nie oznacza to, że firma w ogóle już nią nie dysponuje. Zakupy online to zatem szansa na upolowanie wielu rozmaitych i unikalnych produktów w często niższych cenach i w dodatku możemy dokonać zamówienia posługując się tabletem czy smartfonem, na przykład w drodze do pracy! Jaka to oszczędność czasu!

Wiele osób twierdzi, że odzieżowe zakupy online są problematyczne, bowiem nigdy nie wiemy czy dana rzecz będzie na nas idealnie pasować. Sklepy jednak (na przykład odzieżowy sklep Welafashion) nie tylko dysponują tabelami rozmiarów, ale również oferują możliwość zwrotu towaru do określonego dnia (zwykle to 10 dni) od momentu otrzymania przesyłki. Nie pozostajemy więc z niepasującym towarem, lecz zawsze możemy go wymienić. Jeśli jest coś, czego lepiej nie kupować online, to może to być obuwie – które zazwyczaj trzeba zwracać, jako że może pasować rozmiarem, ale być niewygodne, jeśli go wcześniej nie zmierzymy – oraz, jak niektórzy twierdzą, lekarstwa. Ze zdrowiem nigdy nie warto eksperymentować, więc zamiast tanich sklepów oferujących podejrzany towar z innych krajów, lepiej udać się do solidnej apteki.

Zakupy na żywo

Sklepy stacjonarne oferują nam masę produktów, które możemy dotknąć, natychmiast zmierzyć, powąchać, jak również obejrzeć ze wszystkich stron. Z pewnością to bezpośredni kontakt z danym produktem, choć czasem ograniczony – nie otworzymy na przykład słoiczka konfitury, aby jej posmakować i dopiero później kupić, zatem podobne towary możemy z powodzeniem zamawiać online. Kto preferuje zakupy na żywo, przeważnie tłumaczy, że nie ma ochoty płacić za przesyłkę – jest to prawda, gdyż zwykle koszty przesyłki są doliczane do danego zamówienia, ale nie jest to norma. Znajdziemy też mnóstwo towarów dostarczanych do domu bezpłatnie!

Kupując w sklepach stacjonarnych musimy się przygotować na długie chodzenie, które nie zawsze zakończy się sukcesem. Z pewnością odwiedzimy o wiele mniej sklepów i nie przymierzymy większości rzeczy, które idealnie by na nas leżały, bo części po prostu nie zauważymy. Dlatego też ubrania, biżuterię i kosmetyki warto kupować online – możemy bowiem dodatkowo poczytać coś więcej o marce i samym produkcie, znaleźć opinie internautów na temat kosmetyku, czy też pomysły na modne stylizacje z danym elementem odzieży. Niewątpliwie jednak takie rzeczy jak faktura materiału czy zapach perfum będziemy musieli sobie wyobrazić – jeśli więc chodzi nam przede wszystkim o takie szczegóły, lepiej podobne rzeczy kupować osobiście i na żywo.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz