Czasem nie warto być Zosią samosią, czyli urządzamy mieszkanie lub dom z profesjonalnym biurem projektowym

Urządzanie mieszkania to wyzwanie ale także wielka przyjemność. Zwykle mamy pewną wizję tego jak chcielibyśmy by nasze mieszkanie wyglądało. Myślimy: „ma być ciepło i przytulnie”, „ma być przestronnie i jasno”. Gdy nie wiemy jak to osiągnąć warto skorzystać z pomocy architektów wnętrz by mimo braku doświadczenia zaprojektować pięknie, praktycznie i ergonomicznie lokum. Ten wydatek się opłaci, bo na wiele lat zapewniamy sobie wygodne i estetyczne wnętrze zgodne z naszymi oczekiwaniami.

Architekt wnętrz. Warszawa czy Kraków, warto skorzystać z jego usług.

Chociaż wydaje nam się, że przy obecnej ofercie katalogowej wielu firm gdzie możemy podziwiać gotowe aranżacje wraz z informacją o użytych materiałach, poradzimy sobie sami z urządzeniem naszego lokum warto zasięgnąć porady profesjonalnego biura projektowego. Profesjonalny zespół, jak na przykład w warszawskim biurze projektowym Decorum Art architekt wnętrz we współpracy  z grafikami czy inżynierami, może zrealizować twoją własną wizję ale w sposób jaki nie przychodzi ci do głowy. Są oni bowiem na bieżąco ze wszelkimi nowinkami prezentowanymi na targach profesjonalnych, mają po prostu doświadczenie i błyskawicznie widzę rozwiązanie gdy ty stawiasz „problem” – na przykład – jak rozjaśnić pomieszczenie, jak je ocieplić itd.

Architekt – człowiek do zadań specjalnych.

Ponadto architekt wnętrz doradzi jak zaaranżować przestrzeń o nietypowych kształtach czy wymiarach, tak by nie popełnić błędów. Kolejnym trudnym wyzwaniem może być sytuacja kiedy potrzebujemy dodatkowego pokoju lub wręcz przeciwnie – chcemy połączyć np. kuchnię z salonem w formie aneksu lub tylko chcemy wydzielić garderobę. O ile nie zmienimy wymiarów mieszkania ani domu tak już architekt bez większego problemu poradzi sobie z większością tego typu zadań. Co więcej – profesjonaliści doradzą nam jak zmaksymalizować funkcjonalność pomieszczeń a tym samym zwiększyć naszą wygodę na wiele lat.

Właściwe oświetlenie działa cuda.

Tu też niezwykłą pomocą może się okazać profesjonalne doświadczenie. Oświetleniem można zmienić we wnętrzu bardzo dużo. O ile możemy zrezygnować z niektórych kosztownych rozwiązań jak np. zaprojektowane przez architekta meble w miejsce seryjnych tak nie warto oszczędzać na oświetleniu. Prawidłowo zaaranżowane zarówno dzienne jak i sztuczne oświetlenie to gwarancja harmonii i dobrej atmosfery we wnętrzu.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz