COSMELAN – SKUTECZNY SPOSÓB NA PRZEBARWIENIA

Przebarwienia to problem, który dotyczy około 30% kobiet po trzydziestym roku życia i około 90% po pięćdziesiątym. Zaburzenia hormonalne oraz ekspozycja na promienie słoneczne po zastosowaniu określonych substancji lub środków (perfumy, leki antykoncepcyjne, zioła fotouczulające) są podstawowymi przyczynami pojawiających się zmian w barwie i strukturze skóry i mogą stanowić istotny defekt kosmetyczny. Na szczęście medycyna estetyczna posiada coraz więcej metod ich likwidacji.

Podstawową zasadą leczenia przebarwień jest ochrona przeciwsłoneczna przed promieniami UVB i UVA i to przez cały rok. Stosowanie zewnętrznych, odpowiednio do tego przeznaczonych, preparatów oraz unikanie ekspozycji skóry na silne promieniowanie słoneczne, jest niezwykle ważne w całej profilaktyce u osób z zaburzeniami produkcji melaniny – podkreślają eksperci z wirtualnaklinika.pl. Jeśli jednak przebarwienia są wyjątkowo uciążliwe i nie pomagają żadne zabiegi kosmetyczne, warto się wybrać do dermatologa i skorzystać z kuracji Cosmelan.

Na czym polega zabieg Cosmelan?

Cosmelan to medyczny preparat nowej generacji, owoc wieloletniej współpracy specjalistów medycyny estetycznej i dermatologii, którzy dostosowywali go do indywidualnych potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry. Cosmelan ma silne działanie depigmentacyjne. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu (m.in. kwas kojowy, retinol, kwas askorbowy), natomiast nie posiada substancji złuszczających keratolitycznych. Melasma, chloasma i inne przebarwienia o podłożu hormonalnym są głównym wskazaniem do zastosowania tej terapii. Choć jej efekt zależy od rodzaju skóry, przyjmuje się, że jej stan poprawia się po tygodniu stosowania. W zakresie leczenia i usuwania przebarwień, w 98 na 100 przypadków redukuje intensywność plam nawet o 95%. Mechanizm działania preparatu Cosmelan opiera się na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, która jest kluczowym enzymem w procesie tworzenia melaniny.

 

Zabieg jest dwuetapowy:

  • w gabinecie lekarskim personel oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę-krem „Cosmelan 1″

  • po tym zabiegu, kolejnym etapem jest terapia jaką pacjent kontynuuje w domu. Maskę nałożoną w gabinecie zmywa po upływie 3-8 godzin, co zależy od fototypu skóry, a następnie stosuje krem „Cosmelan 2”, otrzymany w gabinecie. Terapia kontynuowana w domu trwa około 3 miesięcy.

Jakie są rezultaty?

Zupełnie normalną reakcją po zabiegu będzie tkliwość skóry i jej zaczerwienienie, któremu może towarzyszyć uczucie napięcia i pieczenia. Tydzień po rozpoczęciu zabiegu można dostrzec pierwsze efekty. Przy fototypie IV i V, a więc przy ciemnej skórze, plamy znikają szybciej, w ciągu 8-10 dni. U osób o jasnej karnacji (fototyp I i II, w tym także fototyp III – szatyni i blondyni) zanik plam jest obserwowany w ciągu kolejnych trzech tygodni. Zabieg Cosmelan poza całą procedurą związaną z usuwaniem przebarwień, wykazuje również działanie odmładzające, poprzez stymulację odnowy kolagenu. Zwęża także pory, eliminując w ten sposób wydzielanie łoju. Warunkiem powodzenia terapii jest kontynuowanie jej w domu oraz nie stosowanie żadnych innych preparatów wspomagających czy też złuszczających, ponieważ istnieje ryzyko zachwiania jej skuteczności. Ponadto przerwanie drugiego etapu wiąże się z możliwością ponownego pojawienia się przebarwień, w związku z tym, iż zabieg nie eliminuje, lecz przerywa tendencje do hiperpigmentacji – tłumaczą specjaliści z Wirtualnej Kliniki.

Zobacz też inne publikacje stworzone przez specjalistów portalu wirtualnaklinika.pl dotyczących walki z przebarwieniami: http://wirtualnaklinika.pl/category/problemy-skory/przebarwienia/

Polecane artykuły

Dodaj komentarz