Co zrobić, by przy ćwiczeniach nie nabrać masy?

kulturystyka-kobietPrzy ćwiczeniach, zwłaszcza tych opartych na treningu siłowym, nabierzemy tzw. masy, czyli tkanki mięśniowej. Możemy jednak zminimalizować ilość tkanki mięśniowej, wykorzystując pewne reguły treningu, dzięki któremu wyrzeźbimy swoje ciało, ale zminimalizujemy ilość tkanki mięśniowej.

Treningi oparte na ćwiczeniach siłowych mają na celu przede wszystkim wyrzeźbienie naszej sylwetki, z czym wiąże się przybieranie tkanki mięśniowej. To ona sprawia, że nasze ciało wygląda ładnie,a skóra jest sprężysta. Jeśli nie chcemy nabrać zbyt wiele masy mięśniowej, ale chcemy, by nasza sylwetka wyglądała na wysportowaną, powinniśmy trzymać się tych kilku reguł.

 1. Więcej treningu tlenowego zamiast siłowego

  Osobom, którym marzy się wysportowana sylwetka bez zbyt dużej tkanki mięśniowej, polecany jest trening aerobowy kosztem treningu siłowego. Ten trening pozwoli nam na zwiększenie naszej wydajności, a także pojemności płuc. Zyskamy dzięki niemu lepszą sprawność, bez obaw że zwiększyliśmy ilość naszej tkanki mięśniowej. Jedynie trening siłowy sprawi, że zwiększymy w znacznym stopniu naszą tkankę mięśniową.

 2. Zoptymalizowana ilość białka i węglowodanów

  Zbudowanie tkanki mięśniowej nie jest wbrew pozorom proste i wymaga od nas specjalnej diety, która jest nie tylko wysokobiałkowa ale i także wysokokaloryczna. Unikając takich diet jesteśmy w stanie utrzymać zgrabną sylwetkę i nie nabrać masy mięśniowej.

 3. Unikanie odżywek wysokokalorycznych

  Odżywki wysokokaloryczne i takie, których celem jest wytworzenie tak zwanej pompy mięśniowej nie są wskazane dla diety redukcyjnej. Jeśli chcemy zachować zdrową sylwetkę bez nabierania masy mięśniowej powinniśmy skupić się jedynie na odżywkach białkowych lub tych, które mają na celu spalanie zbędnej tkanki mięśniowej.

  Powinniśmy w trakcie naszej aktywności fizycznej zadbać również o różnorodną dietę oraz odpowiednią suplementację dla uzyskania zadowalających efektów. Spalacze tłuszczu pomogą zadbać o ładną i wyrzeźbioną sylwetkę. Dzięki nim nie nabierzemy „masy” podczas ćwiczeń i pozbędziemy się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz