Co robić po studiach?

teacher-1280966_960_720Rynek pracy jest często bezlitosny. Ludzie przed studiami marzą o wielkiej karierze, planują swoją przyszłość i liczą na ciekawą pracę z dobrymi zarobkami. Jednak rzeczywistość bywa inna. Co robić po studiach, by osiągnąć dobre zarobki i satysfakcję?

Zawody przyszłości

Planując swoje życie zawodowe warto głęboko spojrzeć w przyszłość. Prognozy sięgają nawet na 2020 rok. Jedną z profesji, która wysoko plasuje się na takiej liście jest weterynarz. Zwierzęta domowe są bardzo popularne, a wzrasta też świadomość dbania o nie. To sprawia, że weterynarze nie będą musieli martwić się o pracę.

Na doskonałe zarobki i pewną pracę mogą liczyć także programiści. Jednym z wiodących kierunków będzie programowanie baz danych. Osoby wybierające przyszłość jako informatyk, nie muszą się więc martwić o swoje życie zawodowe.

Szacuje się również, że błyskawicznie wzrośnie zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych. Zmiana stylu życia oraz rozwój medycyny znacznie wydłużą długość życia ludzi.

Na brak klientów nie będzie mógł też narzekać fryzjer. Podobną sytuację odnotuje się w szeroko pojętej kosmetologii. Ludzie coraz bardziej dbają o swój wygląd, co przekłada się na wzrost zapotrzebowania specjalistów w tej dziedzinie.

Kolejnym przyszłościowym zawodem jest terapeuta. Ludzie coraz chętniej korzystają z pomocy psychologa, chcąc nie tylko poradzić sobie z problemami, ale także być szczęśliwszym i bardziej efektywnym.

Z pewnością na brak pracy nie będzie narzekać kierowca. Choć zarobki w Polsce w tym zawodzie nie należą do najwyższych, można bardzo łatwo połączyć pracę u zagranicznych pracodawców z częstym kontaktem z rodziną w kraju. Dobrym pośrednikiem w znalezieniu tego rodzaju zatrudnienia jest firma Paracross.

Za zawód przyszłości uważa się także… nauczycieli kształcenia zawodowego. Szacuje się, że moda na studia szybko minie. Ludzie zauważyli znaczne przesycenie rynku pracy i szukają szkół, które dadzą im realne szanse na zatrudnienie.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz