Co powinniśmy zapewnić każdemu pracownikowi?

komputer-notatki-firma-pracaPracownik powinien otrzymać od pracodawcy wszystko, co potrzebne jest do wykonywania obowiązków. Aktualnie coraz częściej są to także telefony komórkowe, które pozwalają nie tylko na łatwą komunikację, ale również na dostęp do ważnych danych i programów firmowych.

Pracodawca przy zatrudnianiu pracownika zawiera z nim odpowiednią umowę. Zwykle jest to umowa o pracę. Przed rozpoczęciem wykonywania obowiązku pracownik powinien być też odpowiednio przeszkolony w zakresie BHP – w tym celu wykonuje się odpowiednie szkolenia wstępne. Oczywiście, często pracodawca wysyła pracownika na dodatkowe szkolenia dotyczące zajmowanego przez niego stanowiska.

 

Również pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom odpowiednią odzież roboczą, gdy wymaga tego stanowisko. Przekazać musi również odpowiednie wyposażenie – narzędzia i sprzęty oraz inne materiały do realizacji zadań.

 

To absolutne podstawy, które zapisane są również w przepisach. Jednak wielu pracodawców daje swoim pracownikom jeszcze więcej. Bardzo często jest to właśnie firmowy telefon kosmówkowy. Aktualnie telefonia komórkowa daje nam naprawdę szerokie możliwości – mówimy już nie tylko o zwykłych połączeniach telefonicznych, ale również o mobilnym internecie, który pozwala na dostęp do sieci niezależnie od lokalizacji. To bardzo duże udogodnienie w tych zawodach, gdzie ważny jest stały kontakt z pracodawcą czy zwierzchnikiem oraz dostęp do danych, na przykład w zawodzie przedstawiciela handlowego.

 

Dzisiaj wszyscy operatorzy telefonii komórkowej, na przykład Biznes.T-Mobile, mają dla klientów biznesowych specjalne pakiety, które obejmują sprzęt telefoniczny oraz korzystny abonament. Jednak to nie wszystko, co może zaoferować nam telefonia komórkowa. W jej ramach możemy też korzystać z innych usług na przykład telekonferencji, dostępu do sieci, jak już wspomnieliśmy wcześniej oraz specjalistycznego oprogramowania. Przykładowo Biznes.T-Mobile oferuje klientom oprogramowanie MDM do zarzadzania urządzeniami mobilnymi, także udostępnia serwery.

 

Wobec tego wraz z operatorami możemy zapewnić naszym pracownikom to, czego potrzebują najbardziej w codziennej pracy.

 

 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz