Co można wydrukować w drukarni internetowej?

W ostatnich latach drukarnie online stały się niezwykle popularne, jednak wciąż wiele osób ma wątpliwości, czy ich oferta jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby. Jak się okazuje, drukarnie świadczące usługi w internecie mają nie tylko bardzo rozbudowany zakres usług, ale także bardzo wygodny system składania zamówień, ekspresowe terminy ich realizacji i co najważniejsze, niezwykle korzystne ceny.

Jak działa drukarnia online?

W sieci można znaleźć dwa modele biznesowe firm oferujących zdalne zamawianie druków. Pierwszy z nich stanowią pośrednicy, czyli firmy, które oferują wyłącznie system składania zamówień przez internet, natomiast ich realizację powierzają współpracującym z nimi drukarniom. Drugim rodzajem firm są drukarnie, które posiadają kompletne zaplecze poligraficzne i same realizują wszystkie zamówienia składane online. Niektóre drukarnie internetowe oferują także dodatkowe usługi wykonywania projektów graficznych przez swoich specjalistów grafików. W przypadku obu rodzajów drukarni obsługa klienta jest podobna. Złożenie zamówienia polega zwykle na wybraniu na stronie internetowej kategorii druków, następnie wskazaniu parametrów ich wydruku (rodzaj papieru, format, nakład), a także ewentualnie przesłaniu pliku z projektem graficznym. Gotowe wydruki przesyłane są do klienta pocztą lub kurierem. Tak naprawdę więc wszystko odbywa się zdalnie, co pozwala oszczędzić czas oraz znacznie obniżyć koszty.

Zakres oferty drukarni internetowych

Większość drukarni oferuje cały wachlarz różnych druków, zazwyczaj tych, na które jest największe zapotrzebowanie wśród klientów. Na przykład działająca online drukarnia z Torunia Platforma Druku ma w swojej ofercie kilka rodzajów ulotek, katalogi szyte i klejone, papier firmowy, wizytówki, katalogi, notesy, druki samokopiujące i wiele innych. Dodatkowo można u niej zamówić druki wielkoformatowe, czyli banery, siatkę mesh, roll-upy, folie itd. Uzupełnieniem oferty są usługi projektowe, dzięki którym klienci mają zagwarantowaną kompleksową obsługę. Warto dodać, że istnieją drukarnie, które oferują dodatkowo nadruki na gadżetach i odzieży reklamowej. Jak widać, na tytułowe pytanie „co można wydrukować w drukarni online” odpowiedź jest bardzo prosta i brzmi: „wszystko”. Ze względu na tak szeroką ofertę, wygodę składania zamówień oraz atrakcyjne ceny usług, drukarnie internetowe nie narzekają na brak klientów. Z ich usług korzystają już nawet ci, którzy w swojej okolicy mają fizyczny dostęp do firm poligraficznych.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz