Body dla niemowląt, jako podstawowy element wyprawki

slodki-bobasKażda niemal kobieta, która dowiaduje się o ciąży, nie może doczekać się momentu, kiedy rozpocznie przygotowywanie wyprawki dla swojego przyszłego dziecka. Wśród ogromnej liczby mniej lub bardziej potrzebnych rzeczy, jednym z podstawowych jej elementów są body dla niemowląt. Są one o wiele bardziej praktyczne niż koszulki, gdyż dziecko jest niemal wyłącznie noszone na rękach. Podnoszenie niemowlaka, który ma ubraną koszulkę, powoduje, że się ona podwija a plecki dziecka pozostają nieosłonięte. Body, które jest zapinane w kroku, gwarantuje, że ubranko nie przemieszcza się a dziecku zawsze jest ciepło.

Body dla niemowląt muszą wykonane być z najwyższej jakości materiałów, tak by nie podrażniać delikatnej skóry. Staranne wykończenia zabezpieczają przed otarciami. Na rynku dostępne są modele z krótkimi rękawkami, z długimi oraz takie bez rękawów. Dodatkowo, mogą być rozpinane pod szyją, z boku, z tyłu lub posiadać specjalne zakładki na ramionach, które umożliwiają włożenie ubranka bez jakichkolwiek zapięć, albo wręcz przeciwnie – body kopertowe, które rozpinane są na całej długości. Producenci oferują body w szerokiej gamie kolorystycznej. Bez problemu znajdziemy takie, które zaprojektowane zostały z myślą o konkretnej płci, jak i takie, które są uniwersalne, więc mogą w przyszłości posłużyć przyszłemu rodzeństwu, bez względu na to, czy urodzi się siostra, czy brat.

Dla niemowlaków, które dopiero co się urodziły, najlepiej zdecydować się na modele kopertowe lub te, które posiadają jak najmniej zapięć. Zwłaszcza na początku, zanim młoda mam nauczy się obsługi swojego dziecka, takie modele będą najwygodniejsze. Poza tym, nie od dziś wiadomo, że dzieci rzadko kiedy lubią proces ubierania się i bardo często głośno protestują podczas całego procesu. Wyprawka niemowlaka powinna także zawierać raczej body pozbawione nadmiaru udziwnień i ozdób, jak koronki, czy kokardki, które mogą podrażniać skórę noworodka. Body dla takiego malucha powinny być wykonane z materiałów oddychających, przyjemnych w dotyku i jak najbardziej naturalnych.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz