Biżuteria – klasyczne dodatki czy oryginalne detale. Co wybrać i gdzie szukać?

W kobiecej szufladzie nigdy nie jest zbyt wiele biżuterii. Subtelne dodatki świetnie komponują się z eleganckimi i bardzo oficjalnymi stylizacjami, a oryginalne detale dobrze uzupełniają zestawy o swobodnym charakterze. Jeśli jednak poszukujesz nowego dodatku, ale nie możesz się zdecydować – zobacz na co powinnaś zwracać uwagę, by cieszyć się z zakupu.

Biżuteria zgodna z Twoim stylem

Przy zakupie biżuterii powinnaś kierować się przede wszystkim swoim stylem. Jeśli na co dzień nosisz eleganckie ubrania i często decydujesz się na małą czarną – świetnym wyborem będą subtelne i bardzo delikatne dodatki. Złoto dobrze komponuje się pastelowymi i stonowanymi kolorami, a także klasycznymi odcieniami czerni, bieli i ecru. Jeśli jednak zwykle stawiasz na casualowy lub bardzo swobodny styl oraz materiały o barwnych teksturach – możesz wybrać większe i kolorowe dodatki z kamieniami lub innymi detalami.

Kształt twarzy, kolor oczu i sylwetka mają znaczenie

Tak – charakter Twojej urody jest również bardzo ważny. Panie o szczupłej sylwetce i ostrzejszych rysach twarzy powinny wybierać biżuterię delikatną, która w subtelny sposób podkreślić ich urok. Kobiety o nieco szerszej budowie ciała wybierają natomiast zwykle większe i geometryczne dodatki, które nie pozostaną niezauważone. W przypadku oczu znaczenie mają kolorowe detale biżuterii – z piwnymi oczami dobrze komponuje się zieleń, z zielonymi natomiast brąz, a w przypadku niebieskich tęczówek dobrym wyborem będą odcienie fioletu.

Postaw na klasykę…

Jeśli przeglądając oferty jubilerów nadal nie możesz zdecydować się na odpowiednią biżuterię – postaw na klasykę. Proste kształty i wykonanie ze złota lub srebra o wysokiej próbie przydają się każdej kobiecie bez względu na wiek, charakter czy jej codzienny styl ubierania. Takich dodatków nigdy nie jest zbyt wiele, a w niemal każdym przypadku świetnie odświeżają wykorzystane już wcześniej stylizacje.

… lub wręcz przeciwnie

Zapomnij o poprzedniej radzie, jeśli posiadasz naprawdę dużo klasycznych dodatków i chcesz tym razem zdecydować się na coś bardzo oryginalnego. Świetnym pomysłem w tym wypadku będzie… stworzenie własnej biżuterii – np. bransoletki. Warto skorzystać z oferty sklepu, który umożliwia dobór dodatków i skomponowanie modelu wg. indywidualnego pomysłu – np. KOM Biżuteria. Przygotowując własny model zyskujesz coś jeszcze. Masz pewność, że będzie niepowtarzalny i z pewnością nikt nie będzie posiadał identycznego.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz