Apteczki szkolne z wyposażeniem

139871275102525200Apteczki szkolne zostały zaprojektowane w taki sposób aby zapewnić uczniom maksymalne bezpieczeństwo. Ich skład powinien być dostosowany od potrzeb szkolnych, na bieżąco sprawdzany i uzupełniany. Decydując się na zakup, warto postwaić na sprawdzone firmy od lat zajmujące się wyposażeniem szkół w apteczki pierwszej pomocy.

Uczniowie w szkole narażeni są każdego dnia na drobne skaleczenia, stłuczenia czy omdlenia. Każdy ze wspomnianych urazów jest raczej lekki, a jego opatrzenie nie wymaga wysoko wyspecjalizowanej wiedzy medycznej. Na pewno do przygotowania opatrunku, zimnego kompresu czy unieruchomienia kończyny z podejrzeniem o zwichnięcie przyda się szkolna apteczka pierwszej pomocy.

Apteczki w szkołach najczęściej można znaleźć w gabinecie lekarskim czy w gabinecie pielęgniarki, jeśli profesjonalny personel medyczny jest przez szkołę zatrudniony. Jeśli takiego wydzielonego gabinetu nie ma, apteczkę szkolną umieszcza się w pokoju nauczycielskim i w okolicach sali gimnastycznej. Szkolna apteczka zawiera zestaw bandaży i plastrów do przygotowania prostych opatrunków, może zawierać gazę czy bandaże elastyczne, przydatne do unieruchamiania kończyny. Oprócz tego w apteczkach szkolnych bardzo często znajdują się lateksowe rękawiczki, trójkątna chusta oraz ustnik na wypadek, gdyby trzeba było wykonać masaż serca połączony ze sztucznym oddychaniem.

W przepisach nie ma wytycznych co do tego, jakie rodzaje opatrunków i leków powinny być przechowywane w apteczce. Z praktyki wiadomo, że przydatne mogą być leki przeciwbólowe, krople żołądkowe czy woda utleniona do przemywania niewielkich skaleczeń. Apteczka powinna być umieszczona w miejscu dostępnym, a jednocześnie jej wytrzymałe opakowanie powinno zabezpieczać jej zawartość przed przypadkowym zniszczeniem.

Tutaj można znaleźć właściwie wyposażoną apteczkę pierwszej pomocy

Według wytycznych Uni Europejskiej proawdiłowo wyposażona apteczka posiada skład zgodny z normą DIN 13164 oraz 13157.

Vera

Dostępność: W magazynie

Symbol: 26

Bez podatku 19,44 zł Z podatkiem 21,00 zł

Polecane artykuły

Dodaj komentarz