5 rzeczy, dzięki którym każde dziecko pokocha sport.

trampolinaW telewizji, Internecie, w gazetach, no po prostu wszędzie lekarze alarmują, że dzieci co raz mniej się ruszają, co nie wpływa pozytywnie na ich zdrowie. My rodzice, musimy jakoś temu zaradzić i zachęcić nasze dzieci do uprawiania jakiegoś sportu. Wystarczy pokazać im fajne zabawy z naszego dzieciństwa lub zainwestować w sprzęt sportowy, z którego z pewnością będą chciały korzystać.

Co powiecie na trampolinę?

Kto nie lubi skakać dla zabawy? Chyba nie ma takiego dziecka. Dlatego właśnie trampolina ogrodowa to świetny sposób na rozruszanie swojej małej pociechy. Na trampolinie lubią skakać wszyscy, i duzi i mali. To jest fajna rzecz, na której można się porządnie wyszaleć i rozruszać. Daje wiele pozytywnych emocji, oprócz tego pozytywnie wpływa na utrzymywanie równowagi, gibkość i giętkość ciała.

Misiu, misiu wskocz do klatki…

Pamiętacie? To pierwsze słowa znanej rymowanki, która królowała na szkolnych boiskach podczas przerwy lub w czasie w-fu, kiedy dzieci łapały za skakankę. Warto przypomnieć tę grę najmłodszym. Daje ona dużo frajdy i fajnej zabawy. Czasami warto wrócić do czasów swojego dzieciństwa i podzielić się wspomnieniami z najmłodszymi. Kto inny ma pokazać dzieciom jak się bawić, jak nie my?

Piłka do nogi

To jest to co kochają mali i duzi chłopcy. Tutaj myślę, że nie trzeba nikomu nic tłumaczyć, wystarczy kupić piłkę i trochę pokopać. Na zewnątrz, można sobie ustalić gdzie jest bramka i po prostu zacząć grać. A jeśli dziecku ten sport bardzo się spodoba, to może warto zapisać go do drużyny piłkarskiej?

Piłka plażowa

Piłka plażowa sprawdza się wszędzie, na basenie, na plaży czy podwórku. Jeśli wybierasz się z dzieckiem na baseny lub morze to warto wziąć ze sobą piłkę plażową. Przy zabawie z jej wykorzystaniem Twoje dziecko się trochę rozrusza. Nie będzie leniwie wylegiwać się na plaży i nudzić, tylko będzie aktywnie spędzać czas.

Dziecięce Hula-Hop

Dzięki niemu Twoje dziecko będzie wygimnastykowane. Zabawy z Hula-Hop dla dzieci są nieskomplikowane i każde dziecko może w nich uczestniczyć. Dużo zabawy i radości z pewnością dostarczą zawody w kręceniu Hula-Hop.

Wpajanie dzieciom zabaw ruchowych od najmłodszych lat spowoduje, że pokochają sport i nie będą chciały z niego zrezygnować. Podczas gier, czy mini zawodów nauczą się zdrowej rywalizacji. Dzięki dużej aktywności fizycznej będą prawidłowo się rozwijać. Warto pokazywać dzieciom ciekawe zabawy, w których mogą się trochę poruszać.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz